Ekonomi

Yayımlanma Tarihi: Aralık 29th, 2013 | Haber Editörü: Gülşah Mutlu

0

Efkan Ala’dan Açıklama!

İçişleri Bakanı Efkan Ala operasyon nedeniyle ekonomide çatlakların oluştuğunu belirterek açıklamalarda bulundu. Ala, “Operasyon öncesi dolarları kim aldı diye soruyorsam şüpheden değil, elimde belgeler olduğundan soruyorum” dedi. Ala, son dönemde yaşanan gelişmeler için ‘Suçu yakalamak yerine, suç oluşturmak için malzeme topluyorlar. İş yapmayı ‘suç’ olarak algılayan bir örgütle karşı karşıyayız’ dedi.
İşte İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın açıklamalarından satırbaşları:

-Devlet size bir görev vermiş, suçu gördüğünüzde müdahale edin ve hukuki süreci başlatın. Neden aylarca bekliyorsunuz? Bir memur bir suçu tespit ettiği halde neden üstüne gitmiyor, neden erteliyor, neden bekliyor, neyi organize etmeye çalışıyor.

-Türkiye’deki yatırımların toplamı 40 miyar dolar. Çıkmış 100 miktar dolarlık yolsuzluktan bahsediyor. Bu nasıl bir hesap?

-17 Aralık’tan beri toplam kayıp 104 milyar dolarmış. Çok yazık. Bu tezgahın kazançlıları kimler? Ben bir şey söylüyorsam şüpheyle değil bilgiyle söylüyorum. Doları kim aldı?

-Olup bitenler bizi yolumuzdan alıkoyamayacak ama rahatsız eden şeyler.Türkiye bu badireyi de atlatacaktır. Dün hükümetin söylemini suç haline getirmek istiyorlardı bugün ise iş yapma kapasitesini.

-Eskiden beri Türkiye’de bir siyasi partiler var bir de partisiz siyaset yapanlar…Halka hesap verenlere hesap vermeden herşeyi dizayn etmeye çalışanlar var.

-Zarar verme kapasitesini ortaya koymuş olan bu örgütlü çete ile ilgili hukuk gereğini yapacaktır. Neredeyse bir hükümet darbesine cesaret edilebiliyor.

-Devlet içinde bir çete,bir ilimizdeki partileri emniyet müdürünü valiyi 6 ay boyunca dinliyor. Devlet bu cerahattan kurtulmalı.Devlet içerisindeki örgütlü çetelere karşı mücadelenin gereği neyse yapılacaktır.

Haber Etiketleri: , , , , ,


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !