Magazin

Yayımlanma Tarihi: Haziran 26th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Zehra Çilingiroğlu’na Gezi Parkı Cezası

Kaya Çilingiroğlu ve Hülya Avşar’ın kızları Zehra Çilingiroğlu Gezi eylemlerine katılan gençler arasında yer alıyor. Gezi eylemine 15 gün önce katılan Zehra Çilingiroğlu bu resimlerin basına sızması ile ailesi tarafından tepki ile karşılaştı. Bugün gazetecilere konuşan Kaya Çilingiroğlu, Zehra’nın eylemlere katıldığından daha önceden haberim vardı. Bu konuda Zehra’ya çok kızdım diyen Kaya Çilingiroğlu gereken cezayı verdim dedi. Zehra bu tip olaylarda ve konularda tek başına karar verebilecek yaşa sahip değil diyen Kaya Çilingiroğlu böyle bir olaya tek başına düşünüp gidemez diye sözlerine ekledi. Hülya Avşar ise konu ile alakalı olarak henüz bir yorum yapmadı.

HÜLYA AVŞAR BAŞBAKAN İLE KONUŞMUŞTU

Gezi Parkı eylemlerinin en sıcak olduğu günlerde Hülya Avşar konu ile alakalı olarak Başbakan Erdoğan ile konuşmuş bu görüşme oldukça uzun bir süre gündem de kalmıştı. Hülya Avşar yaptığı açıklamalar ile Gezi Parkı eylemlerini desteklemediğini söylemiş ve bu yüzden milyonlarca kişi tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Hülya Avşar’ın kızı Zehra’nın Gezi eylemlerinde yer aldığından o günlerde haberi yokmuş gibi görünüyor. Zehra ise annesinin aksine gezi eylemlerini desteklemiş ve elinde bir bayrak ve yüzünde bir gaz maskesi ile Taksim Gezi Parkı’nda yer almıştı. Taksim’de yer alan binlerce genç ile birlikte yürümüş belki de gaz müdahalesi ile karşılaşmıştı, oysa bütün bunlardan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Twitter üzerinden görüşme talep eden Hülya Avşar’ın hiç haberi yoktu.

CEP TELEFONLARI ZEHRAYI ÇEKMİŞ

Zehra Çilingiroğlu daha önce bir arkadaşı ile yaşadığı tartışma olayı ile gündeme gelmişti. Bir arkadaşına demlik fırlattığı iddia edilen Zehra Çilingiroğlu bu sefer direniş olayları ile ilgili gündeme geldi. Direnişi desteklemek için Gezi’ye giden ve o sırada Gezi’de yapılan cep telefonu çekimlerine yakalanan Zehra, bu görüntülerin ortaya çıkması ile birlikte bugün gündeme oturdu. Zehra’nın gündeme oturmasında ki en önemli etken hiç şüphesiz Hülya Avşar’ın daha önce Gezi eylemlerini desteklemediği yönünde yaptığı açıklamalar oldu. Gezi’yi desteklemeyen Avşar’ın kızının direnişte yer alması gündemin en sıcak konularından biriydi.

Haber Etiketleri: , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑