Gündem

Yayımlanma Tarihi: Aralık 25th, 2013 | Haber Editörü: Çağlar Akagündüz

0

Zafer Çağlayan’dan İstifa !

Türkiye bugün güne istifa haberleri ile uyandı ! 

Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu kapsamında oğulları tutuklanan, Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar bu sabah saatlerinde görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.

İlk istifa haberi, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’dan geldi ve hemen dakikalar sonra ikinci istifa haberi de Muammer Güler’den geldi. Öğle saatlerine doğru ise Erdoğan Bayraktar NTV’ye yaptığı açıklamada, Bakanlıktan ve Milletvekilliği’nden istifa ettiğini duyurmuş ve açıklamasına şöyle devam etmişti ; ”Soruşturma dosyasındaki imar planları Başbakan’ın onayı ile yapılmıştır. Tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Bugün bize bir istifa metni ve deklarasyon metni gönderildi. Böyle bir durumda bunun yanlış olacağını düşünüyorum. Hayırlı olsun.”

Zafer Çağlayan bu sabah saatlerinde yaptığı açıklama ile istifa ettiğini duyurmuştu işte o açıklama ;

“17 Aralık tarihi itibariyle gerçekleştirilen operasyonun, hükümetimize, partimize ve ülkemize karşı kirli bir tezgah olduğu çok açık bir şekilde ortadadır. Yakın çalışma arkadaşlarımın ve evladımın da dahil edildiği bu çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlamak için Ekonomi Bakanlığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım.”

 

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

TamSEO+ 'da Sosyal Medya İlgili KişisiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !