Gündem

Yayımlanma Tarihi: Haziran 19th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Yıl: 2004 “Duran adam” yine özgürlük mücadelesinde!

Taksim’de bulunan Atatürk Anıtı önünde hareketsiz bir şekilde durarak Gezi Parkı Direnişi’nin yeni yüzü olan Erdem Gündüz 2004 yılında yine özgürlük için mücadele etmiş.

2004 yılında başörtülü öğrencilerin okullara girememesi yönünde verilen bir muhtıraya karşı yapılan Cuma yürüyüşlerinde, ön saflarda yer alan Erdem Gündüz, özgürlük için verdiği mücadeleyi üniversite yaşamına da taşımış. Duran adamın arkadaşı tarafından sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta yayınlanan bu fotoğraf Gündüz ve arkadaşının başörtülü derse girme çabalarını belgeliyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi olduğu bu dönemde başörtüsü nedeniyle okula giremeyen öğrencilere destek vermek için derse türban takarak giren “duran adam” çekilen bir fotoğraf ile özgürlük için mücadele edenlere verdiği desteğini ölümsüz kılıyor.

Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nda oyunculuk eğitimi alan duran adamın yüz ifadesi ile de başörtüsü nedeniyle mağdur olan arkadaşlarına destek verdiği fotoğrafta görülebiliyor.

Hareket etmeden sesiz bir direniş gösteren ve sadece ülkenin pek çok kentinden değil çeşitli dünya ülkelerinden de destek alan duran adam Erdem Gündüz’ün başlattığı eylem modeli hızla yayılıyor. Halen ülkenin pek çok yerinde durarak direnişlerini sürdüren yüz binlerce kişi mevcut.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !