Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Eylül 4th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Yeni nesil Android’in adı şaşırttı!

Akıllı telefon piyasasının yaklaşık olarak %80’ine hakim olan Android işletim sisteminin yeni versiyonu çok yakında piyasada olacak. Android 4.4 versiyonu için Google’ın belirlediği isim ise şaşırttı. Yeni nesil android’in adı Kit Kat olacak.

Teknoloji dünyası bugünlerde Google’in Android 4.4 için belirlediği ismi konuşuyor. Sevilen çikolatalı gofret Kit Kat yeni nesil sistemin de adı oldu. Nestle Kit Kat için 50 milyon adet gofret yapmaya hazırlanıyor.

Duyurduğu isim farklıydı!

Google daha önce Android sistemine “Key Lime Pie” ismini verebleceğini açıklamıştı. Ancak seçtiği isim Key Lime Pie olmadı. Google’ın Android ve Chrome biriminden sorumlu olan Sundar Pichai, “Donanım üreticilerinden çip üreticilerine ve gelişticilere ve kullanıcılarımız dahil tüm Android camiasına bunu gerçek kıldığınız için sonsuz teşekkürler” şeklinde bir mesaj yolladı.

Aslında Google’dan yeni sistem için bu tarz bir beklenti olduğu da söylenebilir. Arama motoru 2009 yılından bu yana tüm Android versiyonuna farklı isimler seçti. Bunlar arasında Cupcake (çörek), Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread (zencefilli çörek), Honeycomb (bal peteği), Ice Cream Sandwich (dondurmalı sandviç) ve Jelly Bean (jöleli fasulye) sayılabilir.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !