Yerel

Yayımlanma Tarihi: Ağustos 24th, 2017 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Yeni iş kurmak

Ülkemizde ne yazık ki son dönemlerde ekonomik kriz etkilerini en baskın şekilde gösterdiği zaman dilimine ulaşmıştır. Bu durum var olan şirketlerin ticari ilişkilerini büyük ölçüde zora sokarken, sektöre yeni giriş yapacak şirketler ve küçük işletmelerin işlerini de büyük bir ölçüde zora koşmaktadır. Sektörde olan şirketlerin bile küçülmelere ya da duraksama dönemine gittiği bu dönem içerisinde herhangi bir iş açarken oldukça dikkatli olunması ve bu konu hakkında mutlaka bir uzmana danışılması gerekmektedir. Ticaret sektörü alanında bir uzmana danışılması, işinizi ne zaman kurmanızı gerektiğini belirlemeniz açısından oldukça önemlidir. Yanlış bir zamanda açılan iyi bir şirketin sonu ne yazık ki kısa zaman içerisinde batma olabilir. Bu nedenle iyi olan fikirlerinizi değerlendirmek için öncelikle en iyi zamanı kollamanız ve sektöre iyi bir başlangıç yaparak girmeniz gerekmektedir. Bu yolda başarıya olan inancınız sizi gerçekten başarıya götürebilecek olan tek araçtır. Bir iş kurarken dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi az sorumluluk çok iş düşüncesinden uzak durulmasıdır. Sorumlulukları az olan bir yönetici şirketinin durumunu yakından takip edemez ve aldığı kararlar ne yazık ki şirketi için iyi sonuçlar getirmez.

Fırsatların doğru olarak değerlendirilmesi hem yeni kurulan hem de var olan şirketler çok önemlidir. Önüne çıkan her şeye atlamamalı hangisinin ekonomik duruma göre daha uygun olduğunu belirleyerek iş yapması gerekmektedir. seçerek iş yapmak çok ve az kazançlı işlerden daha iyi olmakla birlikte aynı zamanda kurulan şirkete sektörde iyi bir yer kazandıracak olan ve rakiplerinin saygısını da kazanacağı bir durumun içine girmesini sağlayacaktır.

Eleman alınırken son derece dikkatli davranılmalı sorumluluk bilincinden uzak çalışanlar seçilmemelidir. Bu tarz konularda aklı karışık olan ve tavsiyeye ihtiyaç duyanlar için Tunç Vidinli veliaht koçluğu hizmeti vermektedir. Tunç Vidinli’ nin verdiği veliaht hizmetleri yeni sektöre girecek olan şirketlerin iş sistemlerini belirlemesi açısından büyük ölçüde önem taşımaktadır.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑