Teknoloji

Yayımlanma Tarihi: Eylül 7th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Yandex’ten ücretsiz navigasyon

Arama motoru Yandex’ten ücretsiz navigasyon geliyor. Her ne kadar merakla bekleniyor olsa da bu uygulama için takvimlerin sonbahar aylarını göstermesi gerekiyor. Yandex’in navigasyonu sesli yol tarifi de yapabilecek.

Son derece geniş ürün ve hizmet çeşitliliği sunmaya devam eden arama motoru Yandex bu kez gündeme ücretsiz olarak sunduğu navigasyon uyguması ile geldi. 2013 yılının sonbahar aylarında kullanıma girecek olan bu uygulama ile gerçek zamanlı trafik bilgisi alınabilecek.

Yandex.Haritalar servisini temel alan bu uygulama ülkemizdeki bütün şehirlerin tüm yollarını kapsıyor. Üstelik en güncel vektörel haritaları içeriyor. Bu sayede kullanıcılar gitmek istedikleri noktalara son derece kısa bir sürede ulaşabilecekler.

Alternatif yollar da olacak

Kullanıcıları bir hayli memnun edecek bir ara yüze sahip olması da navigasyonun şimdiden merakla beklenmesinin sebepleri arasında yer alıyor. Uygulamayı kamuoyuna duyuran Yandex.Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, “Lansmanından bu yana, Yandex.Haritalar ve bu ürünümüzün bir parçası olan Yandex.Trafik özelinde çok olumlu geri dönüşler aldık. Özellikle trafiğin yoğun olduğu noktalarda en hızlı alternatif rotaları önermesi ile çok kısa bir sürede Rusya ve Ukrayna’da en popüler Yandex uygulaması durumuna gelen Yandex.Navigasyon’un bu başarıyı Türkiye’de de yakalayacağına inanıyorum.” dedi.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !