Sosyal Medya Gezi Parkı'ndaki Anneler

Yayımlanma Tarihi: Haziran 14th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Ya Anneler Direnirse?

Gezi Parkı olayları için sular bir türlü durulmak bilmiyor önce referandum söylentileri yayıldı şimdi de 24 saat içinde müdahaleye başlanacağı söyleniyor. Başbakan Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre 24 saat içerisinde Gezi Parkı için müdahaleler başlanacak. Çok sabrettiğini ve artık sabretmeyeceğini söyleyen Başbakan Erdoğan bugün olaylar ile ilgili Hülya Avşar ile görüşme yaptı. Avşar’ın çıkışta yaptığı konuşmaya göre 24 saat içerisinde Gezi’de polis müdahalesi başlayacak. Avşar’’Çok üzgünüm ama 24 saat içinde polisin Gezi Parkı için müdahalede bulunacağını belirtmek zorundayım’’ şeklinde demeci büyük tepki topladı. Özellikle Hülya Avşar ve Necati Şaşmaz gibi isimlerin Gezi Parkı için görüşme yapmalarına da kızan direnişçiler, ‘’Gerçek direnişçiler burada Erdoğan bizimle görüşmeli’’ dediler.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve Vali Mutlu halka seslendi. Olayların yatışmaması üzerine Başbakan Recep Tayip Erdoğan ‘’Orada bulunan çocukların annelerine ve babalarına sesleniyorum. Gidin çocuklarınızı oradan alın! Yoksa 24 saat içerisinde müdahale etmeye başlayacağız’’ dedi. Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın bütün yaşananlara rağmen hala polis müdahalesinden bahsediyor olması halk kanadında büyük tedirginlik yaratıyor.

DİRENİŞÇİLER PES ETMİYOR

Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve Vali Mutlu’nun yaptığı açıklamalara aldırmayan direnişçiler, Gezi Parkı’nı asla terk etmeyeceklerini ve oradan çıkmayacaklarını söylediler. Biber gazından, tomadan, polis müdahalesinden korkmayan direnişçileri birde bu gece için önemli bir sürpriz bekliyordu!

VE ANNELER GEZİ’DE

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın çocuklarınızı alın sözleri üzerine bugün ciddi anlamda bir gelişme yaşandı. Binlerce anne akşam saatlerinde Taksim’e ve Gezi Parkı’na gelmeye başlaması direnişçiler içinde İktidar kanadı içinde büyük sürpriz oldu. Çocukları için Gezi Parkı’na gelen anneler birde çok anlamlı bir eylem gerçekleştirdiler. Bütün direnişçilerin etrafını adeta etten bir duvar örercesine saran anneler el ele tutuşarak bir zincir oluşturdular. Çocuklarının etrafında bir güven duvarı ören annelerin bu tutumu göz yaşartır cinstendi. Çocuklarının burada olduğunu ve onlara sonuna kadar destek verdiklerini belirten anneler, onları almaya gelmediklerini onlara destek verdiklerini belirttiler. Annelerin’’Abdullah Cömert çocuğumuzdur’’ sloganı ise tek bir ağızdan Taksim’i inletti.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑