Yaşam no image

Yayımlanma Tarihi: Kasım 15th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Vize Yükümlülükleri

ingiltere vizesi Ülkemiz vatandaşlarının vize uygulamasına tabii olduğu ülkelerin başında yer alan İngiltere’ye farklı amaçlarla seyahat etmek isteyenlerin yerine getirmesi gereken yükümlülükler değişmektedir. Ayrıca çoğu insan vize tipine bağlı olarak herkesten belirli evrakların talep edildiğini düşünüyor olmasına karşın aslında İngiliz konsoloslukları kişiden daha önce duyurulan belgeler haricinde farklı evraklar isteme hakkını saklı tutmaktadır. Yani  İngiltere vizesi tipine bağlı olarak açıklanan gerekli belgelerin hepsi eksiksiz bir biçimde tamamlanmış bile olsa konsolosluk yetkilisi kişiden daha farklı belgeler isteyebilir. Bilgi edinme ve vize başvurusu için tüm adayların belirli bir harcama yapması gerekir ki, kişinin İngiltere’ye yapacağı ziyaret için yaptığı vize başvurusu reddedilse bile ödenen paranın geri alınması söz konusu değildir. Yanlış bilgilerle yola çıkarak boşu boşuna masraf etmek, günlerce ve belki de haftalarca zaman kaybetmemek, tüm uğraşın ardından bir de vize başvurusunun reddedilmesinin stresiyle boğuşmamak için gerçek anlamda profesyonellerle çalışılması gerekir.

Başvurusu Öncesi Evrakların Kontrolü

Vize başvurusu için gerekli olan evraklarla ilgili bilgiyi, ilgili ilgisiz sitelerden edinenlerin pek çok sorunla karşılaşması olasıdır. En basitinden yüzlerce farklı sitede kişinin başvuru için 6 aylık geçerliliği bulunan bir pasaport sahibi olması gerektiği söylenmesine rağmen bu 6 aylık sürenin hangi tarihten itibaren başladığı bile ifade edilmemektedir. Çoğu insan İngiliz konsolosluklarına vize başvurusu yaparken pasaportunun seyahatin başladığı tarihten itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması gerektiği düşünse de, aslında bu süreç “seyahatin bittiği tarihten itibaren başlar”. Bu tür küçük detaylara konsolosluk yetkilileri özellikle dikkat etmekte ve ayrıntı gibi görünen konular dahi kişinin vize başvurusunun reddedilmesinin sebebi olabilmektedir. Bunun için riske girmemek ve boşu boşuna hem zaman hem de para harcamamak için işin uzmanına; Ekspres Vize’ye başvurmak en doğru karar olacaktır.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !