Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Eylül 12th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Valinin suçladığı o gençler

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun suçladığı gençlerden örnek davranış! Kadıköy’de düzenlenen eylemlerde gençler biber gazından etkilenen sokak kedilerini ve köpeklerini de kendi kurdukları revire taşıyarak yardım etti. Vali Mutlu’nun “havai fişek attılar, operayı revire çevirdiler” diyerek suçladığı gençlerin sokak hayvanlarına yardım etmesi “bunun neresi suç” dedirtti.

Hatay’da meydana gelen olaylarda yaşamını yitiren Ahmet Atakan için yurdun çeşitli yerlerde gösteriler düzenlenmeye devam ediyor. Kadıköy de bu gösterilere sahne olan semtlerden biri oldu. Ancak gençlerin bir araya gelerek protesto gösterisi yapması İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu çileden çıkardı.

Vali’den Oh Oh twiti

Polisin müdahale etmesi neticesinde Süreyya Operası’nı revir olarak kullanmak zorunda kalan gençler Vali Mutlu’nun twitter üzerinden tepkisine de mazhar oldu. Mutlu “Halkın tiyatrosunu polisle çatışanlar için revir yapacağım diye işgal et. Polis çıkarınca da revire saldırı diye yaz dur,oh oh” dedi.

Ancak yetkililer tarafından suçlanan gençler örnek davranışları ile sosyal medyada “bu mu suç” yorumlarına neden oldu. Biber gazından etkilenen ve olayların ortasında kalan sokak hayvanlarını göstericiler görmezden gelmedi. Sokak hayvanlarını tek tek kendi kurdukları revire taşıyan gençler hayvanları kendi çabaları ile iyileştirmeye çalıştı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise gecenin geç saatlerine kadar gençleri suçlayan twitler atmayı sürdürdü. Vali Mutlu’nun twitlerinin sonuna eklediği “oh oh” ifadesi ise twitterda en çok konuşulan konular arasında yer almaya devam ediyor.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !