Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 28th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Vali Mutlu’ya İletişim Ödülü ?!

Bugün sosyal medyanın gündeminde ilginç bir ödül vardı. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun halkla ilişkiler alanında aldığı ödül büyük tepki topladı. Türkiye halkla ilişkiler derneği tarafından verilen ve bu yıl 12’ncisi düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler ödülleri pek çok proje kuruluş ve kişi dalında verildi. İstanbul Valisi Avni Mutlu’nun da ödül alanlar arasında yer alması ise Gezi Parkı olaylarından ötürü Gezi Parkı eylemcileri tarafından büyük tepkiyle karşılamasına neden oldu.

HALKLA İLETİŞİM ÖDÜLÜNE BÜYÜK TEPKİ

Bir jüri üyesi ile Avni Mutlu arasında ise ilginç bir diyalog yaşandı. Hüseyin Avni Mutlu’ya o ödülü veren jüri içerisinde bulunan kişinin ‘’Altın Pusula jürisinde bende vardım, fakat Avni Mutlu’ya bu ödülün Gezi Parkı olayları öncesinde verilmesi kararlaştırılmıştır’’ demesi üzerine, Vali Mutlu bu duruma karşılık vermekte gecikmedi. ‘’Ne yani Gezi Parkı eylemlerinden sonra olsaydı eğer ben bu ödülü alamayacak mıydım’’ demesi ile dikkat çekti. ‘’Ödüller projelere verilmiyor mu?’’ diyen Avni Mutlu bu konuşmadan rahatsız olduğunu belirtmek istedi. Fakat jüri üyesi projelerin durumunda o gün ki olayların da etkili olabileceğini söylemesi üzerine Jüri başkanı devreye girdi ve ortamı yumuşattı.

EYLEMCİLER AVNİ MUTLU’YA ÇOK KIZGIN

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun bu tepkiye alması altında yatan en önemli neden hiç şüphe yok ki Gezi Parkı eylemleri sırasında Gezi Parkı eylemcileri ile diyalog kurup daha sonra bu diyalog da geçen konuşmaların aksinde kararlar vermesiydi. Gezi Parkı’na müdahale olmayacağını söyleyen Hüseyin Avni Mutlu Gezi Parkı’na ve Taksim’e büyük bir polis müdahalesine izin vermişti. Daha sonra yaptığı söylemlerde ise polisi oldukça başarılı bulan Hüseyin Avni Mutlu’nun bugün aldığı ödülün bir halkla iletişim olması sosyal medya kullanıcısı halk tarafında tepki ile karşılandı.

vali-mutlu

HAREKETE GEÇ PROJESİNE ÖDÜL

Avni Mutlu bu ödülü deprem konulu bir proje olan ve okul odaklı gerçekleştirilen ‘’Harekete geç’’ projesi ile aldı. Ödülün ana teması halkla ilişkiler de başarı olunca beklenen tepkilerin gelmesi ise gecikmedi.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !