Magazin

Yayımlanma Tarihi: Haziran 11th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Ünlülerin Gezi Parkı Karneleri

Tarihi Taksim Gezi Parkı’nda yapılması planlanan AVM için ayağa kalkan ve tüm ülkede dalgalar halinde büyüyen bir direnişe dönüşen Taksim Gezi Parkı direnişi için ünlülerde önemli ölçüde destektiler. Oldukça ünlü isimlerin meydanlarda yer aldığı bu direniş esnasında destek olmayan ünlüler için ise halk tarafından önemli ölçüde tepkiler doğdu. Gelin şimdi hiçbir yerde görülmemiş Taksim Gezi Parkı direnişi için ünlülerin Gezi Parkı kimlikleri halk tarafından nasıl algılandı.

Halit Ergenç: Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman rolü ile son günlerin en popüler isimlerinden olan sinema ve televizyon oyuncusu Halit Ergenç Gezi Parkı direnişi için en öne saflarda yerini alarak halkla yan yana yürüdü. Biber gazlarının içinde dahi direnişe destek veren Halit Ergenç çevre duyarlılığını fazlası ile gösterdi.

Bergüzar Korel: Eşi Halit Ergenç ile birlikte Taksim Gezi Parkı için sokaklara inen Karadayı dizisinin hakime hanımı Bergüzar Korel en duyarlı sinema ve dizi oyuncuları arasında yerini aldı.

Mehmet Ali Alabora: Verdiği demeçleri ile çevreci ve toplumcu sanatçı arkadaşları ile Gezi Parkı eylemlerinin ilk gününden itibaren önemli bir misyon üstlenen Mehmet Ali Alabora, direnişçilerin yanında yer aldığı ve Taksim Gezi Parkı’na sahip çıktığı için tehditler aldığı ve bugün itibari ile koruma talep ettiğini basın açıklaması ile duyurdu.

Okan Bayülgen: Televizyon dünyasının en etkin isimlerinden olan Okan Bayülgen’de gezi direnişi için hem fiili olarak Taksim’de hem de sosyal medya da önemli bir misyon üstlendi.

Cem Yılmaz: Bugüne kadar sosyal medyada tek bir yazı dahi yazmayan ünlü komedyen Gezi Parkı yerine AVM yapılmasına sessiz kalmadı ve hükümet kanadına attığı twitleri ile adeta ders verdi. İlk mesajı ‘’Ağaçtan yanayız sopadan değil oldu’’

Rıza Kocaoğlu: Karadayı dizisinde canlandırdığı kibrit rolü ile büyük beğeni toplayan sinema ve tiyatro oyuncusu Rıza Kocaoğlu direnişçilerden daha çok direndi diyebiliriz. Hiç şüphe yok ki aylar sonra Gezi Parkı eylemleri düşünülünce akla ilk gelecek yüzlerden biri Rıza Kocaoğlu olacak. Meydanları dolduran milyonların kalbinde farklı bir yere sahip oldu ünlü oyuncu.

Acun Ilıcalı: Sınıfta kaldı! Çok uzaklarda olduğu için olaylardan uzak olduğunu belirten Acun Ilıcalı bu demeci ile halk tarafından büyük tepki topladı ve Gezi Parkı eylemeleri için sınıfta kaldı.

Haber Etiketleri: , , , , , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !