Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Kasım 27th, 2013 | Haber Editörü: Gülşah Mutlu

0

Twitter’ın 4 Sırrı!

Twitter hakkında bilinmeyen 4 sır !

“Hatching Twitter” adlı kitap, Twitter’ın 4 sırrını ortaya çıkardı. Dünyanın 1 numaralı sosyal paylaşım sitesi Facebook’un “The Social Network” (Sosyal Ağ) film/kitabından sonra Twitter’ın da “Hatching Twitter” isimli kitabı çıktı. Entrika,güç ve milyon dolarlık akıcı bir hikayeye sahip kitap için New York Times yazarı Nick Bolton “Dev marka nasıl doğdu?’dan daha fazlası. Hazırsanız kuş cıvıltıları eşliğinde, ihaneti ihtirası bol, yeni bir pembe dizi başlıyor.” açıklamasında bulundu. Dört ortağın 2006 yılında Twitter’ı kurma aşamasında aralarında geçen olayları, aralarındaki karmaşık ilişkiyi ve kendilerini bilgisayar ekranına kitleyip ayrı düşmelerinin hikayesini anlatan kitapta Twitter’ın bilinmeyen işte 4 sırrı.

Jack Dorsey’e göre aslında Twitter sadece “İşteyim”, “Evdeyim” gibi bildirimlerden oluşacaktı. Fakat Noah Glass Twitter’ın bir iletişim ağı olmasını savunarak bugünkü haline getirdi.

Facebook kurucusu Zuckerberg Twitter’ı almak istedi. Sebebi ise Jack Dorsey Twitter’dan kovulduktan sonra intikam uğruna Zuckerberg ile çalışmaya başladı. Fakat Zuckerberg Dorsey’den sonra Twitter’ın gelecek vaadetmediğine inanarak bu düşüncesinden vazgeçti.

Twitter değil de ismi Vibrate olacaktı. Sessiz ve titreşim fonksiyonlu bir anlam ifade eden Vibrate belden aşağıya alaycı bir isim olabileceği için bu düşünceden vazgeçildi.

Al Gore de Twitter’ı almak istiyordu. Bu yüzden politikacı ve aynı zamanda Nobel Barış Ödüllü Gore son çare olarak Biz Ston’u bir gece yemeğe çıkartarak içirtti. Fakat bu da sonucu değiştirmedi.

Tüm bu olaylardan sonra en son Eylül ayında aktif olan Noah Glass son Tweet’inde “Twitter ekibine başarı ve dürüstlük diliyorum. Umarım bu çok önemli iletişim kanalını büyütmede başarılı olurlar.” diyerek Twitter hakkında bölümüne “Bunu ben başlattım.” açıklamasını ekledi.

Haber Etiketleri: , , , ,


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !