Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Eylül 25th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Twitter’a yeni tuş geliyor!

Twitter’a yeni bir tuş ekleniyor. “Report abuse” seçeneğinin kullanılmasını sağlayacak olan bu tuş tehdit ya da hakaret içerikli tweetlerin bildirilmesini sağlayacak.

Bundan böyle tek bir tıkla Twitter’daki tehdit veya hakaretleri bildirmek mümkün olacak! Geçtiğimiz günlerde bir İngiliz gazetecinin Twitter üzerinden tehditler alması üzerine düzenlenen protesto gösterileri ses getirdi. Protestolar üzerine Twitter mobil uygulamasına bir tuş ekleme kararı aldı.

Tıkla, bildir!

“Report abuse” olarak adlandırılan bu tuş size gelen tehdit veya hakaret içerikli tweetlerin site editörlerine anında bildirilmesini sağlayacak. Bu yeni tuşun eklenmesinin amacı ise Twitter üzerinden yapılan saldırıların önüne geçebilmek oluyor.

Twitter bir süre önce bu yönde çalışmalara başlandığını duyurmuştu ve bununla beraber iOS’te bulunan bildiri araçlarının benzerinin Android ve web versiyonuna ekleneceğini belirtmişti. Şirketten bugün bir açıklama yapıldı ve Android ve web güncellemesinin hayata geçeceğini açıkladı.

Aynı açıklamada “kullanıcıları için güvenli bir platform oluşturmaya çalıştıkları ve olumsuz içerikli tweet’lerle ilgilenmeleri için ek personel alınacağı” da belirtildi.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !