Sosyal Medya tomalardan zehirli su

Yayımlanma Tarihi: Haziran 17th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Türkiye Ayakta ! Neler Mi Oluyor?

Türkiye belki de dün geceden beri en zor saatlerini yaşıyor. Başbakan Erdoğan’ın dün ki Ankara mitinginde yaptığı açıklamalarda, Gezi Parkı’nı ya boşaltırlar, ya boşaltırlar, aksi halde benim polisim boşaltmayı bilir söyleminin ardından dün gece olanlar oldu. Gezi Parkı ve Taksim’de yer yerinden oynadı. Polis halka orantısız bir güç gösterisi ile adeta şiddetle saldırdı.

TOMADAKİ SU DEĞİL

Ani bir şekilde gerçekleşen saldırılarda, tomalar su sıktı, fakat tomaların içerisinde ki suyun içerisinde yakıcı bir madde olduğu tespit edildi. Tomlardan çıkan suyun değdiği insanlarda ciddi yanıklar oluştu. Özellikle yaralılara müdahale eden doktorlar tomada ki suyun içinde ciddi anlamda yanıklar oluşturacak kimyasal madde olduğunu tespit ettiler. Doktorlar yaralıların cildinde ciddi yanıklar oluştu tomalardan sıkılan şey kesinlikle su değil dediler.

POLİS OTELLERE SALDIRDI

Ani polis baskını ile tomalardan ve polisten kaçan Taksim Gezi Parkı eylemcileri, otellere sığındılar. Özellikle eylemciler için kapılarını sonuna kadar açan Divan Oteli görülmemiş bir saldırıya maruz kaldı. Polis Divan Oteli’ne saldırdı. Otelin içine gaz bombası atan, polis bununla da yetinmedi lobiye dalarak göstericilere jop ile saldırdı. Polisin bu tutumu tüm dünya tarafından kınandı ve hiç görülmemiş karelerle tarihe adeta kazındı. Aşırı gazdan dolayı Divan Oteli’nden çıkan eylemciler, dışarı da polis şiddeti ile karşılaştı.

GÖZALTILAR OLDU

Pek çok kişinin gözaltına alındığı olaylarda göstericiler polis tarafından yakalandıklarında isimlerini bağırdılar. İsim ve soy isimleri ile etrafa adeta bilgi vermeye çalışan göstericilere göz altında ne olduğu, ne kadar kalacakları henüz bilinmiyor.

DÜNYA BASINI ŞOKTA

Yaşananları dünya basını flaş haberler olarak verdi. Dünya basınının verdiği haberlerde Türk hükümeti kendi halkına şiddet gösteren baskı uygulayan, orantısız güç kullanan bir kimlik ile lanse edildi. Dünya da ilk sıralarda verilen Gezi Parkı eylemleri için Trük basını hala suskunluğunu koruyor. NTV ve CNN akşam yaşanan olaylara canlı yayınlar yaparak yer verdiği.

ÇOK YARALI VAR

Yaşanan olaylarda çok sayıda eylemci ve gösterici yaralandı. Çok nadir görülmüş bir polis gücü ile karşı karşı kalan savunmasız eylemciler adeta şok oldular.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑