Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Haziran 27th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Turiste de Biber Gazı !

Marmaris’te tatil yapmak için bunan turistler arasında kavga çıkası ile olay yerine polis müdahil olur ve hiç beklenmedik bir şekilde turistlerin üzerine de biber gazı sıkarak olayı sonlandırır. Üç erkek v dört kadından oluşan toplam yedi kişilik Rus turist kafilesinin dün tatillerinin son günüydü. Bu son günü iyi değerlendirmek isteyen Turist kafilesi kendilerini Marmaris’te barlar sokağında bulunan bir diskoya atarlar. Diskoda gece yarısına kadar çılgınlar gibi eğlenen Rus turistler kaldıkları apart otele geri dönerler. Turistlerin eğlenceyi bitirmeye niyeti yoktu ve otelin teras katına çıkarak burada eğlenmeye devam etmeleri diğer turistler tarafından tepki ile karşılandı. Otelde bulunan diğer turistler durumdan şikayetçi olunca otel yetkilileri devreye girmek zorunda kaldı.

YETKİLİLER UYARDI

Otel yetkilileri turistleri uyardılar fakat turistlerin bu uyarıları dinlemeye pek niyetleri yoktu. Nitekim Rus turist kafilesi eğlenceyi kesmedi ve gürültüleri ile herkesi rahatsız etmeye devam etti. Bu gürültüden rahatsızlık duyan çevre oteller 155 polis imdat hattını arayarak şikayetçi oldular. Polisler gelerek Rus turistleri uyardılar, fakat nafile turistler hiç durmaksızın polisler gidince gürültüye devam ettiler. Bunun üzerine otel yetkilileri ile turistler arasında itiş kakışlı bir münakaşa başladı. Bu kavganın üzerine otele geri dönen polisler tekmelerin yumrukların havada uçtuğu iki grubu ayırmak için yine biber gazına baş vurdu biber gazı sıkarak iki hiddetli grubu birbirinden ayıran polisler, ‘’turiste de biber gazı’’ cümlesini bugün gündeme taşıdı.

KİMSE BİRBİRİNDEN ŞİKAYETÇİ OLMADI

Kavgayı biber gazı ile ayıran polisleri bir sürpriz bekliyordu. Kavga bittikten sonra iki grupta birbirinden şikayetçi olmadılar. Hatta turistler odalarına çıkıp dinlenmeye başladılar otel yetkilileri de işlerinin başına döndüler. Biber gazı müdahalesi sonrasında polis kimseyi göz altına alamadan emniyete dönmek zorunda kaldı. Ertesi gün turistler eşyalarını toplayıp ülkelerine dönmek ve otelden ayrılmak için resepsiyona gittiler. Resepsiyonda olaylar için özür dileyen turistler otel yetkilileri ile barış imzalayıp ülkelerine öyle döndüler. Bu olay ile biber gazı kullanımında markalaşan bir ülke haline döneceğimiz sinyalleri günün konusu olarak kaldı.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑