Yaşam

Yayımlanma Tarihi: Haziran 20th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Telefondan Bir Ses: Alo Kızınız Hamile

Daha önce de bir skandala imza atılmıştı ki bir ikincisi hiç gecikmedi. İstanbul’da bir tıp kurumuna giden genç bir kız ile hamile kadının TC kimlik numaraları karıştırılınca olan oldu. Hamile kadınının kaydı genç kızın sağlık sistemine işlenince aile hekimi direk babayı aradı. Aile adeta alabora oldu! Anne krizler geçirdi ve baba kızı ile ilişkiyi kesti. Tam bir aile faciasına neden olan bu telefon genç kızı çileden çıkardı. Genç kız gerçeği ortaya çıkarmak için gerekli işlemleri yaptı. Olayın iç yüzü anlaşılınca genç kız ilgili sağlık kurumunu dava etmeye karar verdi. Yüklü miktarda tazminat davası açmayı planlayan genç kızın yerden göğe kadar haklı olduğu aşikar.

YA DAHA FAZLASI OLSAYDI

Oldukça hassas olan bir konu bu! Bu konu ile ilgili olarak bu kadar önemli ve kritik bir hata yapılması oldukça kötü neticelerde verebilirdi. Nitekim Türk aile kültürü için son derece hassas bir konuda böyle büyük bir hatanın telafisi dahi olmayabilirdi.

G.K SADECE SAĞLIK SORUNLARI İÇİN GİTMİŞTİ

G.K İstanbul Beykoz’da yaşamaktadır. Ailesi ile bir arada yaşayan genç kız sağlık sorunları ile alakalı olarak Kavacık’ta bulunan Özel FSM Tıp Merkezi’ne gitti. İşte olayların başladığı ve bugün davalık konumda olan adres burasıdır. Kadın hastalıkları bölümüne kaydını yaptıran genç kız yine aynı bölüme ait doğum bölümü için gelen hamile bir anne adayı ile karıştırıldı. İşlemleri ve kayıtları gerçekleştiren görevlinin iki kişinin kimliğini karıştırması üzerine olay patlak verdi.

TELAFİSİZ BİR HATA

Aile hekimi hamile olarak adlandırdığı kızı hemen babaya bildirmek için arar. Duydukları karşısında şok geçiren baba kızının bekar olmasına rağmen hamile olduğunu duyması ile kızı ile diyalogu keser. Anne ise kızının bu durumunu öğrenince sağlık sorunları yaşar. Bayılıp kriz geçiren anne bir türlü sakinleştirilemez. Genç kız hemen gerekli mercilere baş vurarak olayı ortaya çıkarır. Bu durum karşısında sağlık kurumunun nasıl bir savunma yapacağı hala merak konusu olmakla birlikte, genç kız mahkemeye verdiği dilekçesinde yüksek oranda duygusal çöküntüye maruz kaldığını belirtir.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑