Sosyal Medya Tek Gözü Bantlı Eylemciler

Yayımlanma Tarihi: Haziran 30th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Tek Gözü Bantlı Eylemciler

Türkiye’de dalga dalga yayılan Gezi Parkı eylemleri pek çok farklı çeşit ile eylemcilerin düşüncelerini ifade etmelerine sahne oluyor.  Duran adam eyleminden sonra tüm Türkiye dün gece Afyonkarahisar’da farklı bir eylem çeşidi ile karşı karşıya kaldılar. Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin gaz tabancaları ile attğı biber gazları pek çok vatandaşın gözünü kaybetmesine neden olmuştu.  Bu nedenle Afyonkarahisar’da dün gece vatandaşlar gözlerini kaybeden vatandaşları unutmadıklarını göstererek gözleri kapalı şekilde yeni bir eylem şekliyle protesto ettiler.

AFYONKARAHİSAR’DA GENÇLERİ EYLEM YAPTI

Afyonkarahisar’da toplanan yaklaşık 70 kişilik genç bir grup Gezi Parkı eylemleri sırasında polis müdahalesinin şiddetli olmasından ötürü körlük gibi sağlık problemleri çeken vatandaşlara destek olmak ve onlara yapılan bu haksızlığa tepki koymak için böyle bir eylem yolu tercih ettiler.  Afyonkarahisar’da Anıt parkta toplanan bir grup, sadece eylemler de gözlerini kaybeden vatandaşlarımıza değil aynı zamanda eylemler de hayatını kaybeden eylemcileri de andı. Hatay’da meydana gelen bombalı saldırılar Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda şehit düşen 25 asker için ve Gezi Parkı’nda yaşananlar bu topluluğun en çok dikkatimi çeken konular oldu. Yaşananları unutmadık ve yaşananları unutturmayacağız diyen grup güllerle, mumlarla, pankartlarla yaşananları protesto ettiler. Gençler yere bir barış işareti çizdiler, gülerle çizdikleri bu barış işaretinin etrafında oturarak olayı protesto ettiler.  Gençlerin iki ana konuya tepkisi vardı bunlardan biri Afyon’da meydana gelen kışla patlaması bir diğeri Gezi Parkı eylemleri idi. Gençler Afyon’da meydana gelen kışla patlamasının karanlıkta kaldığını düşünüyorlardı.

DURAN ADAM EYLEMİNİN YERİNİ GÖZÜ KAPAMA EYLEMİ ALDI

Gençler bir süre oturdular. Eylem için toplanan gençler daha sonra sloganlar attılar ve olay çıkmadan dağıldılar.  Gençlerin dağılması üzerine polis Anıt parkın etrafında güvenlik önlemleri aldı. Olay çıkmadan sonlanan bu gösterilerde en dikkat çekici olan ise gözleri bantlı eylemcilerin, duran adam eyleminden sonra yeni bir protesto yöntemi yaratması oldu. Gezi Parkı eylemlerinde belki de akıllarda yıllar sonra en çok kalacak olan bu kadar farklı tarzda eylem çeşidinin kullanılması olacak.


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑