Magazin

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 22nd, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

“Tehdit alıyorum, can güvenliğim yok!”

Yeni Şafak Gazetesi’nin yaptığı haberler ile hedef gösterdiği Mehmet Ali Alabora tehditler almaya başladığını açıkladı. Can güvenliğinin olmadığını söyleyen Alabora koruma talebinde bulundu.

Yeni Şafak Gazetesi’nin yalan haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Daha önce Gezi Parkı göstericilerinin polis müdahalesinden kaçarken sığındıkları camide içki içtikleri şeklinde bir haber yapan ve sahte bir fotoğraf ile haberi inandırıcı kılmaya çalışan Yeni şafak Gazetesi’nin bu iddiası cami müezzini tarafından yalanlanmıştı. Ayrıca göstericilerin camideki gerçek görüntüleri de basına dağıtılmış ve içki içmedikleri ispatlanmıştı. Ancak gazete asparagas haberlerine devam ediyor.

Bu kez Mehmet Ali Alabora ile ilgili yaptığı haberler ile halkın oyuncuya tepki göstermesini sağlamaya çalışan yeni Şafak Gazetesi adeta hedef gösteriyor! Haberlerin ardından tehditler almaya başladığını ve can güvenliğinin olmadığını söyleyen Mehmet Ali Alabora çareyi koruma talebi istemekte buldu.

“Bir oyuna çekilmeye çalışıyorum”

Yönetmenliğini yaptığı, olağan dışı bir ülke olan Pinima’nın canlandırıldığı ‘Mi Minör’ oyunu üzerinden, yalan haber yaptığını söyleyen Alabora ”Bir oyunun içerisine çekilmeye çalışılıyorum” diye konuştu.

Alabora açıklamasına şöyle devam etti: “30 Mayıs günü 21:45’te beni hedef haline getirmek için kullanılan Tweet’i attım. “Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi gel #direngeziparki” şeklindeydi. Bu tweet kullanılarak hedef gösterildim, hâlâ da gösteriliyorum. Bu tweet sebebiyle tehdit alıyorum. Bu tweet ile ne demek istediğimi sizinle paylaşmak istiyorum. Ağaçları ve İstanbul’un kültürünü korumak istedim. Üst üste kullanılan şiddet sonucu, mesele ifade özgürlüğüne karşı savunmaya döndü. Oraya gelenler, diğer meselelerde kendilerini ifade edemediklerini düşündükleri için oraya geldiler. Benim için de böyle bir durum var. Emek Sineması’nın yıkılması, Şehir Tiyatroları yönetmeliğinde yapılan değişiklik, Devlet Tiyatrolarının kapatılması, Haydarpaşa Garı’nın durumu gibi meselelerin ifade edilmesi anlamına geldi. Attığım tweet ile bunu kastediyordum. O gece yaşanan tamamen barışçıl protestonun sabahında, sabah 5’te polis öncekilerden de ağır bir müdahalede bulundu. Sonrasını hepiniz çok iyi biliyorsunuz”


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !