Taraftarlardan Gezi Parkı tezahüratı!

Olmaz denilen oldu. Dört büyükler Gezi Parkı için bir araya geldi.Fenerbahçe bayrağı taşıyan Galatasaraylılar ‘Beşiktaş seninle ölmeye geldik’ diye tezahürat yaptı

Gergin geçen bir sezon, stadyum şiddeti, küfürler… Gezi Parkı hepsini unutturdu. Düşman kardeşler Beşikaş, Galatasaray ve Fenerbahçe dün tek amaç uğruna birleşti.

Beşiktaş’ta buluşan taraftarlar sloganlar eşliğinde Taksim Meydanı’na kadar yürüdü. Gezi Parkı’ndaki eyleme destek olmak için yürüyen Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonsporlu taraftarlar, Taksim Meydanı’na gelişlerinde alkışlarla karşılandı. Taraftarlar ise çeşitli sloganlar atarak ellerindeki meşaleleri yaktı. Olaysız bir şekilde meydana giren 4 büyük takımın taraftarları, eylemlerine devam etti.

Gezi Parkı’na destek için Taksim Meydanı’na yürüyecek olan Fenerbahçeli taraftarlar Kabataş İskelesi’nde toplandı. Taraftarlar burada sloganlar atarak yürüyüş yapacakları 19.07’yi beklemeye başladı. Dev Türk bayrağı taşıyan gruptakiler saatler 19.07’yi gösterdiğinde Taksim Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Grup yaklaşık yarım saatlik yürüyüşün ardından Taksim Meydanı’na çıktı.

Beşiktaş Çarşı Grubu ise 19.03’te Beşiktaş’ta toplanıp Taksim’e yürüdü. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonsporlu taraftarlar, Taksim Meydanı’nda biraraya gelerek sloganlarla eyleme destek oldu. Öte yandan Göztepe, Karşıyaka ve Bursasporlu taraftarlar da yürüyüşte yer aldı.

Fenerbahçeli taraftarlar Kabataş’ta toplanıldıktan sonra hep beraber Taksim’e yürüyüşe geçecek. Ayrıca Beşiktaşlı taraftarlar da Kabataş’ta toplanarak Fenerbahçeli taraftarlarla birlikte tezahüratlar yapıyor, marşlar söylüyor. Çok sayıda Galatasaray formalı taraftar da Fenerbahçeli ve Beşiktaşlılarla birlikte Kabataş’ta.. Fenerbahçeli, Beşiktaşlı ve Galatasaraylı taraftarlar, son dönemde tribünlerde moda olan bir beste üzerinden “Gaz maskesi, biber gazıyla, ayyaşıyla çapulcusuyla, bela olan Twitter’la, gidiyoruz Gezi Parkı’na” şeklinde tezahürat yaptı.

Fenerbahçeliler de Taksim’e yürüdü

Fenerbahçe taraftar platformu 12 numara, duyurduğu haberde, Sarı – Lacivertli taraftar gruplarıyla birlikte Taksim’e yürüyüş yapılacağını böyle duyurdu:

“Direnişin ilk gününden beri Taksim’de diğer takım taraftarları ile birlikte verilen haklı ve onurlu mücadeleyi sürdüren Fenerbahçe taraftarları, Gezi Parkı eylemine desteği canlandırmak üzere yürüyor.

8 Haziran 2013 / Cumartesi günü 17.00’de Kadıköy İskele’de buluşacak olan Fenerbahçeliler, Kadıköy – Kabataş vapuruyla Kabataş’a geçip, burada kendilerine katılacaklarla beraber Taksim’e yürüyüşe geçeceklerdir.

AKM önünde tüm katılımcılarla birleşen Fenerbahçeliler, buradan harekete geçerek; Gezi parkındaki diğer taraftar guruplarıyla birlikte eyleme destek verilecektir.

Yürüyüşe katılacak olan tribün gruplarımız; 1907 Ünifeb, Grup CK, Kill For You, Vamos Bien, Sol Açık, FEDER, Cadde.

Yürüyüş Programı:
*17.00 Kadıköy İskele’de buluşma
*17.30 Kadıköy – Kabataş vapuruyla Kabataş’a geçiş
*18.00 Kabataş’tan Taksim’e yürüyüş
*19.00 AKM önüne varış
*19.07 AKM’den hareket edilerek, Gezi parkındaki tüm taraftar guruplarıyla buluşma.

Lütfen dikkat!!!

Yürüyüşte yalnızca Türk Bayrakları, Fenerbahçe bayrakları ve yanımızda görmek istediğimiz dostlarımızın getireceği diğer takım bayrakları taşınacaktır.

Tüm Fenerbahçelilere önemle duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Haber Etiketleri: , , , , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !