Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Kasım 20th, 2019 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Tam Zamanında Ekonomik Tatil

Tatilini çoktan tamamlayarak yoğun şehir temposuna geri dönenlerden tatil için artık sayısı günleri kalan ve bu günlerin biran evvel geçmesini de iple çekenlere, yaz bütün hızlıyla ilerliyor. Sıcaklar günden güne tahammül sınırını biraz daha zorlarken tatil planlarını hala netleştirmeyen ve internette dolaşırken yüksek sezon fiyatlarını görerek umutsuzluğa kapılanlar, kış aylarında her yerde rastlanan indirimli tatil reklamlarını bulmaya çalışıyor. Şüphesiz ki, www.tatileksper.com gibi indirimli tatil fırsatlarıyla ve kaliteli hizmet anlayışıyla markaya dönüşmüş bir turizm ve seyahat acentesi tercih edilmediği sürece, yaz mevsiminin ortalarına geldiğimiz bu günlerde yani diğer bir değişle yüksek sezonda indirimli fiyatlardan yararlanarak tatile çıkmak olsa olsa tatlı bir düş olabilir.
Tatilin gözde merkezlerine yurtdışında yoğun talep gösterildiği için bu aylarda fiyatlar tavan yapıyor ve ülkemizde misafir ettiğimiz yabancılar da zaten bu durumu bildiği için rezervasyon işlemlerini aylar öncesinden tamamlıyor. Erken rezervasyonun cazip indirimlerinden bahsedilen tatil fırsatlarından yaz ortasında faydalanmak mümkün olmasa da, tatil için ne kadar harcamaya yapılacağı biraz da tatilcilerin nereye baktığıyla ilgili. Kıbrıs otelleri, Ege ve Akdeniz sahillerimizin dünya çapında ilgi gören meşhur bölgeleri, beş yıldızlı hizmetiyle küresel marka olan otellerin Türkiye temsilcileri şüphesiz ki yüksek sezonda tercih edilebilecek ekonomik seçenekler arasında yer almıyor. Ancak yine de, tatil tercihlerine göre fiyatlarda yaz sezonuna göre nispeten daha uygun indirimlerden faydalanmak imkansız değil.
Nasıl bir tatil hayal ettiğine bağlı olarak tatil paketinin içeriği değiştiğinden tatilciler beş yıldızlı, her şey dahil oteller yerine alternatif seçeneklere bakmasıyla birlikte daha ekonomik bir tatile çıkabilir. Ayrıca çoğu zaman göz ardı edilen ve pahalı olduğu düşünülen yurtdışı tatil paketlerinin de yaz ortasında indirime girenleri var. Herkes ülkemize gelirken turistlerin boşalttığı ülkelerde tatil yapmayı seçmek, indirimli fiyatları değerlendirerek bir taşla iki kuş vurmanın keyfini sürdürüyor. Birkaç hafta sürmese de, 5-6 günlük Avrupa turları veya Yunan adası gezileri bu açıdan en cazip tatil seçenekleri arasında yer almakta. Tabi tatilcilerin hangi turizm ve seyahat acentesini seçtiği de fiyat açısından çok önemli.


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑