Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 23rd, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Tam 1600 Polis İstanbul’dan Uzaklaşmayı Seçti

Gezi Parkı eylemlerinin bir de farklı bir mağduru vardı ki o da polisti. Hem halk tarafından yaptıkları ile polis yerden yere vuruldu hem de aldığı emri polis yerine getirmek zorunda bırakıldı. İşte bu yüzden polis ve halk arasında ipler gerildi. Halk polise kızdı polis halka kızdı! Fakat polisin kızdığı bir taraf yine vardı ki o da emrin geldiği taraftı. Nitekim yaşananlar yüzünde İstanbul Emniyeti ile tam 1600 polisin ilişkisini bitirdiği ortaya çıktı. İstanbul Emniyeti ile çalışan 1600 polis şark tayinleri gibi durumları ileri sürerek İstanbul’dan tayinlerini istediler. Bunun asıl nedeninin günlerce uykusuz bırakılarak aç susuz görev yapma durumunda bırakılan emirlerin olduğu bilinmektedir.

POLİS İSYAN ETMİŞTİ

Polis İstanbul Emniyeti tarafından aralıksız çalışma koşulları karşısında isyan etmişti. Kendi aralarında konuşan ve bazı eylemciler ile dertleşen polisin bu şartlar altında çalışmaktan oldukça mutsuz olduğu bilinmekteydi. Bazı polisler çileden çıkarak çekim yapan kameramanlara dahi saldırmış, ‘’ne yapalım, ne yapmamızı bekliyorsunuz’’ tarzında isyanlarda bulunmuşlardı. Kaldırımlardan ve banklarda uyuyan polisler gözlerden kaçmamıştı. Ayrıca polisin aç susuz olduğu da hep altının çizilen bir detay olduğunu hatırlayalım. Halka orantısız güç kullanan polis dünya gündemine oturmuş, bununla birlikte halk polise karşı iyice cephe almış ve polis kabul edilmeli ki zor iş şartlarında çalışmakla baş başa bırakılmıştı.

POLİS EMİRLERDEN Mİ KAÇIYOR?

İstanbul Emniyeti ile tayin ve izin yolu ile ilişik kesmeyi bekleyen polis sayısı her geçen gün artıyor. Polisin bu durumu akıllarda polise verilen ve polisin uygulamakla yükümlü olduğu emirler mi var diye soru işaretleri yaratıyor. Şimdi herkesin aklında polis verilen emirleri uygulamak istemediği için mi kaçmak istiyor yoksa oldukça zor hale gelen mesai şartları yüzünden mi İstanbul’dan gitmek istiyor bu sorunun cevabı var! Günlerce nöbet tutan polislerden bazıları bazı sosyal medya ve forum sayfalarında isyanlar etmiş ’’kafama sıkacağım’’ diyen polis memurları dahi olmuştu. İzinlerinin ve tayinlerinin önü açılan polisler içinden tam bir günde 1600 polisin gitmesi ise sosyal medyanın gündemine oturdu.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑