Taksim’de Bikinili Eylem

Gezi parkı eylemleri için birbirinden farklı eylem yöntemleri uygulanmaya devam ediyor. Önce gaz bombaları joplar havalarda uçuyor derken, sonra eylemciler durmaya başladılar. Öyle ki eylemin yeni yöntemi durmak olarak belirlendi! Her yerde duran eylemciler görülmeye başlandı. Alışveriş merkezleri, sokaklar, caddeler, duran eylemciler ile dolmaya başladı. Hatta vekiller bile mecliste durma eylemi gerçekleştirdi. Bugün ise Taksim oldukça sıcak bir eyleme tanıklık etti. Mine Dost adında bir kadın Taksim’de müzik eşliğinde dans etmeye başladı, bazı tepkiler ile karşılaşan kadın buradan uzaklaştırıldı. Daha sonra tekrar Taksim’e gelen kadın bu sefer belli ki planlanmış bir eylem girişimi içine girmişti. Mine Dost oradan uzaklaşırken kendisi ile kavga eden vatandaşlar ile biraz sert bir üslup ile dalaşa girmiş ve gitmeden önce şimdi gidiyorum ama yine geleceğim tarzında bir konuşma yapmıştı. Nitekim dediğini de yaptı ve ikinci gelişi ile herkesi adeta şok etti.

TAKSİM’DE SOYUNDU

Mine Dost isimli olduğunu söyleyen kadın Taksim’de soyunmaya başladı! Sonunda bikinisi ile kalan kadın bikinisi ile dans etmeye ve bir şeyler söylemeye başladı. Babası ve annesi Türk olan Mine Dost’un kendi doğma büyüme Almanya’lı olduğu öğrenildi. Almanya’dan geldim ve size özgürlüğü getirdim diyerek bikinisi ile eylem yapan Mine Dost daha sonra göz altına alındı.

HALK KIZDI

Bikinisi ile eylem yapan Mine Dost’a etraftan tepki geldi. Bazıları üstünü giymesini istedi, kapalı bir kadın ise ‘’bende Atatürkçüyüm’’ diyerek kadına tepkisini dile getirmeye çalıştı. Polis tarafından göz altına alınan ardından ifadesinin alınması için emniyete sevk edilen Mine Dost eylemi ne amaçla yaptığını açıkladı.

ZİNCİRLİ EYLEM

Akşam saatlerinde Taksim’de bir başka eylem ise zincir ile yapıldı. Adı Serkan olan bir vatandaş eylem yapmak için kendini Cumhuriyet anıtına zincirledi. Gezi Parkı eylemlerine yönelik konuşan ve eylem yapmaya devam eden vatandaş polislerin olay yerine gelmesi ile birlikte zincirlerin kesilmesi ve göz altına alınması ile eylemine son vermek zorunda kaldı. Etraftan pek çok vatandaşın eylemciye destk verdiği gözlerden kaçmadı.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !