Yayımlanma Tarihi: Temmuz 3rd, 2013 | Haber Editörü Çağdaş Akagündüz

Suriyeli Muhaliflerin Vahşet Videosu

Dünya bugün o görüntüleri konuşuyor! Suriyeli muhalif grupların katolik bir rahibin kafasının kestikleri video görüntüleri tüm dünyada adeta şok etkisi yarattı. 23 Haziran tarihinde gerçekleşen bu olay başta ülkemize Suriyeli kaçakların alındığı için biz olmak üzere tüm dünyanın tepkisi ile karşılaştı.

VAHŞET VİDEODA

Suriye’de ki muhalif gruplar kaçırdıkları bir rahibin kapısına keserken videoda görünüyorlardı. Vatikan tarafından infazın doğrulanması herkesin konunun gerçek olduğunu anlamasına neden oldu. Youtube videosunda bir rahip gözleri bağlı şekilde yerde muhalif grupların önünde oturtuluyor. Çaresizce yerde oturduğu görünen rahibin etrafta bulunan militanlar rahibin başında duruyorlar.  Gözleri bağlı olan rahip yüzünü yere doğru çevirmiş şekilde eğilerek oturuyor. Etrafta bulunan militanlar ise sloganlar atarak 49 yaşındaki rahibin etrafında dönüyorlar. Esad’a yardım ettiği düşünülen rahip François Murad’ı burada vahşi bir şekilde öldürülüyor. İste bu görüntüler tüm dünyanın bugün en çok konuştuğu görüntüler arasında yer aldı. İnternete sızan görüntüler Avrupa medyasında Türk medyasında ve dünya medyasında büyük tepkiler ile karşılandı.

MUHALİFLERE YAPILAN YARDIMLAR GÖZDEN GEÇİRİLMEYE BAŞLANDI

Suriye muhaliflerine kapılarını açan Türkiye bu görüntülerden sonra korkmaya başladı. Esad’ın muhaliflerine silah yardımı yapan pek çok ülke bu kararları gözden geçirmeye başladı. Özellikle sosyal medyada halk tarafından son derece ilkel olarak bulunan bu eylem tepkiler çekti. Muhaliflerin son derece vahşi oldukları video yardım yapılan muhaliflerin ne kadar tehlikeli olabileceklerini gözler önüne serdi. Esad karşıtı muhaliflere pek çok ülke silah yardımı yapmıştı. Aynı zamanda ülkemize de giren muhalifler burada yerleşme iznine sahip olmuşlardı. Sosyal medya da büyük yankı uyandıran bu olay halkta tedirginlik yarattı. Oldukça ilkel bir eylem gerçekleştiren muhalif grupların Esad karşıtı eylemleri önemli oranda tepki topladı. Suriyeli muhalifler ülkemizde Hatay başta olmak üzere pek çok alana yayıldılar. Halkta oluşan tedirginliğin en önemli nedeni ise bu muhalif grupların kalıcı olarak ülkemizde yaşam izni kazanabilecek olmaları. Esad’ın muhalif gruplara kapılarını açan Türkiye için hafta içi yaptığı konuşma ise dikkatlerden kaçmamıştı. ‘’Bende Tayyip karşıtları için her türlü yardıma hazırım’’diyen Esad meydan okumuştu.


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑