Oyunlar

Yayımlanma Tarihi: Haziran 19th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

Super Mario Macerası Devam Ediyor

Super Mario Macerası Devam Ediyor Hasan Arıkan

Super Mario

Grafik
Oynanabilirlik
Ses

Summary: Super Mario: Nintendo markasının maskotu haline gelen, bilinen en ünlü video oyunlarından biri...

2.7

#supermario


User Rating: 1.1 (1 votes)

1995 yılında başlayan ve günümüzde de hala devam eden Super Mario macerası, 200 milyondan fazla satışıyla en çok satılan video oyunu olma özelliğine sahiptir. 1995 yılında Nintendo için Shigeru Miyamoto tarafından yaratılan Mario serisinin bugüne kadar 200’ün üzerinde farklı versiyonu çıkarılmıştır. Mantar Krallığı adı verilen bir dünyada yaşayan Mario, İtalyan asıllı bir Amerikalı su tesisatçısıdır. Oyun boyunca Prenses Peach’i kaçıran Bowser’ı durdurmaya çalışan Tesisatçı Mario, bu esnada meşhur düşmanları Wario ve Donkey Kong’la da savaşmak zorunda kalır.

Mario tartışmasız günümüzde dünyanın en ünlü video oyun karakterlerinden biridir ve halen Nintendo’nun maskotu olmaya devam etmektedir. Oyunun Super Mario RPG, Mario Racing, Mario Tennis, Mario Golf ve Mario is Missing gibi birçok farklı serisi bulunmaktadır. Günümüzde oyun hala online olarak binlerce internet kullanıcısı tarafından oynanmakta ve bu kullanıcıların arasında geçmişin çocukları olduğu kadar bugünün minikleri de yer almaktadır.

Haber Etiketleri: , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑