Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 7th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Sosyal medyada “pala” tepkisi

Taksim’deki gösterilere polis müdahale ederken Talimhane’de cep telefonu ile çekilen bir görüntü Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Elinde pala olan ve bir kadını tekmeleyen saldırgana sosyal medyadan yağan tepkiler ger geçen gün artıyor. Twitter üzerinden İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya “kim bu saldırgan” sorusu soruluyor.

Elinde palalar ile Taksim göstericilerinin arasına giren ve polis müdahalesinden kaçan göstericilere saldıran S.Ç.’nin görüntüleri sosyal medyaya damgasını vurdu. Polis müdahalesinden Talimhane yönüne kaçarken birden karşılarında elinde büyük bir pala ve sopalar bulunan saldırganları görenler ne yapacağını şaşırdı. Bir kadına pala ile vurarak sırtına tekme atan saldırganın görüntüsü cep telefonu ile kaydedildi.

Vali’ye sosyal medyada soru yağmuru

Bu görüntülerin yayılmasının ardından İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu sosyal medyada soru yağmuruna tutuldu. “Kim bu saldırgan”, “Kimliği açıklansın”, “Saldırgan hala aramızda mı” şeklinde soruların yöneltildiği Vali Mutlu yine Twitter üzerinden halka yanıt verdi. Bir polis memurunu da elinden yaralayan bu saldırganların yakalandığını ve haklarında yasal işlem yapıldığını açıklayan Vali Mutlu “Bu tür saldırı girişimlerine karşı polisimiz görevini dikkatle ve titizlikle sürdürecektir” ifadesini kullandı.

Eli palalı şehir eşkiyaları

Görüntülere tepkiler halen sürüyor. 4 kişi oldukları anlaşılan palalı saldırganlara elinde sopa bulunan çok sayıda kişi de destek veriyor. Olay esnasında orada bulunduklarını iddia edenler ise polislerin palalı ve sopalı saldırganları gördüklerini ancak hiçbir müdahalede bulunmadıklarını ileri sürdü.

AA’dan palalı saldırganlara destek!

Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Yöneticisi Mustafa Ekici de sosyal medyada tepkilere neden olan twitleri ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Elinde palalar ile halka saldıranlara destek veren ifadeler kullanan Ekici’ye sosyal medya üzerinden verilen tepkiler artarak sürüyor.

fft16_mf1534414


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑