Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 27th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Senarist Başbakan’a Beddua Okudu İşinden Oldu

Gezi eylemleri sırasında gerek halk arasında gerek sosyal medya da en çok konuşulan isim hiç şüphe yok ki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olarak paylaşımda bulunanlarda biri de Huzur Sokağı dizisi senaristlerinden Alev Toprakoğlu’ydu. Alev Toprakoğlu Facebook paylaşım sitesi üzerinden  ‘’ Allah belanı versin RTE, hala yalan söylüyorsun’’ yazarak işinden oldu.

HUZUR SOKAĞI DİZİSİNDEN ATILDI

ATV ekranlarında yayınlanan Huzur Sokağı dizisinin başarılı senaristlerinden biri olan Alev Toprakoğlu kişisel duygularını ve düşüncelerini yansıttığı paylaşımı ile işinden oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a beddua edercesine bir paylaşım yapan Alev Toprakoğlu durumun bu kadar ağır bir faturası olacağını hiç tahmin etmemiş gibi. Hükümete yakınlığı ile bilinen ATV ekranlarında yayınlanan bu dizi de dizi senaryosunu yazan kalemlerden biri olan Alev Toprakoğlu Gezi olaylarına ilişkin olarak paylaştığı hisleri ile ekmeğinden oldu.

YAPIMCI AÇIKLADI

Huzur Sokağı dizisinin yapımcısı olan SET Film Alev Toprakoğlu Facebook paylaşım sitesinde adeta bir cinnet hali geçirircesine paylaşımda bulunmuştur dedi. Bunun bir kişisel düşünceyi paylaşmak olmadığı hakaret ve küfür içeren bir yazı olduğunu düşündüğünü söyleyen SET Film yazı yazarak parasını kazanan kişilerin hakaret edemeyeceklerini ancak varsa kişisel düşüncelerini dile getireceklerini sözlerine ekleyen SET Film yapımcıları bizim bu tarz bir yapıya ve düşünce yapısına sahip kişi ile çalışmamız imkansızdır diyerek Alev Toprakoğlu ile bütün ilişkimiz bitmiştir şeklinde bir açıklamada bulundular.Yapımcıların açıklamalarının altında ise manidar bir cümle yer almıştı, ‘’herkesin kendi alevini taşıdığı bu dünya da insanlık barış ve sevginin kalıcı olması dileği ile…’’ diyerek sözlerini noktalayan SET Film yapımcıları Alev Toprakoğlu ile bağlarının koptuğunu işte bu şekilde duyurdular.

HUZUR SOKAĞI ATV’DE YAYINLANIYOR

İki yıldır ekranlarda devam eden Huzur Sokağı dizisinde başrolde Bilal rolünde Kutsi oynuyor. Dizide muhafazakar bir karakteri canlandıran isim ise Şükran rolü ile Sinem Öztürk. Başrolleri paylaşan bir diğer isimde Selim Demiratar ve Halef Tiken. ATV’nin sevilen dizisi artık Alev Toprakoğlu2nun kalemi olmadan devam edecek.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑