Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 19th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Sen misin Oylar %35’e Düştü Diyen

Gezi eylemleri en çok AKP kanadı için oy sorunu doğurdu. Aşikar olarak bilinen bir şey var ki o da AKP’nin bu olaylardan sonra her şartta oy kaybettiğidir. Demokratik bir devlet olmanın dışında hareket ederek şimşekleri üzerine çeken AKP kanadı her ne kadar %50 benim dese de o % 50’nin içinden önemli oranda oy kaybettiği düşünülüyor. Bu durum anket ihtiyacı doğurdu ve farklı kurumlar ve farklı merciler tarafından bugün seçim olsa ne olur diye anketler düzenlendi! İşin en tuhaf tarafı bu anketlerin birbirinden tamamen bağımsız oluşuydu. Yani anket sonuçları birbiri ile örtüşmüyordu.

ANKETLER GENELDE DOĞRUYU GÖSTERİRDİ

Yapılan anketlerin seçim öncesi ibreyi doğru gösterdiğini düşünürsek eğer daha önceki seçim dönemlerinde gerçekleşen anketlerin sandık ile paralel olduğu gözlerden kaçmadı. Fakat bu sefer oldukça değişik bir durum söz konusu oldu ki o da 3 farklı anketin sonuçlarının tamamen birbirinden farklı olduğuydu. İşte o sonuçlar Pollmark grubu tarafından yapılan seçim anketine göre AKP kanadının bugün ki yapılan seçimde alacağı oy %51 onu en yakın takipçisi ile %22 oy oranı ile CHP. Gezi araştırma şirketinin yaptığı ankete göre ise AKP oy oranı %39 yine en büyük takipçisi %32 ile CHP. Gelelim son ankete ki bu anket içlerinde en ilginç olanı, bu ankete göre bugün sandığa gidilse AKP’nin oy oranı %35 ve takipçisi CHP’nin oy oranı %32.

%35 ANKETİ CEMAAT GAZETESİNİN ANKETİ

Şimdi durumun en dikkat çeken tarafı ise en az oy oranını veren anket Zaman gazetesi tarafında yaptırılmış. Zaman gazetesinin manşette verdiği bu anket büyük dikkat çekti. AKP kanadında tepki ile karşılanan bu ankette olan o yazıyı yazan gazeteciye oldu.

GAZETECİ GÖZALTINA ALINDI

Zaman gazetesinde o yazıya imza atan gazeteci gözaltına alındı. Taksim’de duran insanlar ile birlikte gözaltına alınan bu gazeteci Rumeysa Kiger. Taksim platformunda başbakan ile görüşmeye giden grubunda içinde yer alan Rumeysa Kiger’in gözaltına alındığı doğrulana bilgiler arasında yer alıyor.


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑