Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Ağustos 25th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Sarıgül’den adaylığa yeşil ışık

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na CHP’den aday olup olmayacağı ile ilgili sorulara Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’den yanıt geldi. Sarıgül net bir açıklama yapmadı ancak söylemleri ile adaylığa yeşil ışık yaktığının sinyallerini verdi.

CHP’nin ön plana çıkan isimlerinden biri olmayı başaran ve bugünlerde siyaset kulislerinde CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacağı yönünde fısıltılar dolaşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül bu konuda açıklama yaparak soruları yanıtladı.

“sıkmadığım el kalmadı”

Kendisine yöneltilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olup olmayacağı yönündeki soruya Sarıgül, kesin bir yanıt vermedi. Sarıgül “Adaylık bana ait olan bir görüş değildir. Adaylık tamamen yurttaşlarımızın takdiridir” dedi. “Benim yıllardan beri çalmadığım kapı, sıkmadığım el kalmadı. Bu terler boşa akmıyor, bu terler hak için akıyor” diyen Sarıgül sözlerine “Bu terler inşallah sandıkla buluşacak ve bir gün sandıkta mutlaka Sarıgüller açılacak” şeklinde devam etti.

Tokat’ta Sarıgül sevgisi

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak amacıyla Tokat iline giden Sarıgül bu açıklamasını da Tokat’ta yaptı. Kendisini havaalanında çok sayıda vatandaş karşıladı. Buradan Pazar ilçesine geçen Sarıgül, Pazar Belediye Başkanı Adnan Özmen’i makamında ziyaret etti. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Adaylığı ile ilgili Sarıgül, “Bizim yerel yönetimlerde Şişli modeli, önemli bir model. Yerel yönetimlerde Şişli modelini inşallah İstanbul ve Türkiye modeli yapmamız lazım. Yerel yönetimlerde Şişli modeli Türkiye modeli olduğu zaman herkes mutlu olur” diye konuştu.

Sarıgül, “Bu modele önümüzdeki günlerde, aylarda, yıllarda ne kadar ihtiyaç duyulur, onu zaman içerisinde yurttaşlarımızın takdiri gösterecektir. Tokat’taki yurttaşlarımızın yüzde 75’i İstanbul’da oturuyor. Ben hiçbir siyasi farkı gözetmeden onları kucaklamaya geldim. Bundan sonra da nereye gideceğimize ben karar veremem, yurttaşlarımız karar verir” dedi.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !