Spor

Yayımlanma Tarihi: Haziran 20th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

Ribery ve Benzema Mahkemede

riberiFransız futbolunun en ünlü isimlerinden olan Franck Ribery ile Karim Benzema, bugün 18 yaşından küçük bir hayat kadını ile ilişkiye girdikleri iddiası ile mahkeme karşısına çıktı. Bayern Münih formasıyla efsaneleşen adını tüm futbolseverlerin zihnine kazıyan Franck Ribery ile dünya futbolunun yıldızlar takımı Real Madridli Benzema’nın 3 yıla kadar hapis ve 45 bin Euro civarında para cezasına çarptırılması söz konusu. Suçlu bulunmaları halinde 3 yıla kadar hapis yatma ihtimallerinin bulunması üzere iki yıldız futbolcu açıklama yaparak, tüm suçlamaların asılsız olduğunu iddia etti. Olayda adı geçen hayat kadını Zahia Dehar ise iddia edilen olayların 2008 e 2009 yıllarında yaşandığını söyledi.

Fransız yasalarına göre 15 yaşının üzerindeki vatandaşların cinsel ilişkiye girmesi serbest olasına karşın 18 yaşından küçük bir insanla para karşılığında cinsel ilişkiye girmek suç olarak kabul ediliyor. İddiaların diğer tarafı olan hayat kadını Zahia Dehar, iki futbolcunun da olayların yaşandığı 2008 ve 2009 yıllarında kendisinin 18 yaşından küçük olduğunu bilmediğini açıkladı. Günümüzde 21 yaşında olan Cezayir asıllı bir Fransız olan Zahia Dehar, skandalın dünya futbol gündeminde bomba etkisi yaratması neticesinde şöhret sahibi hale geldi ve piyasaya kendi imzasını taşıyan iç çamaşırları dahi çıkardı. Ayrıca Alman modacı Karl Lagerfeld da Zahia Dehar’ın adından ilham alarak çeşitli tasarımlara imza attı.

Franck Ribery’nin katılmadığı duruşmada ünlü yıldızın avukatı, ortada herhangi bir mağdurun bulunmadığını söyledi. Ayrıca Ribery’nin avukatı mahkemeden, davanın müstehcen bir içeriğe sahip olması sebebiyle kapalı oturum talebinde de bulundu. 2009 yılında Münih’teyken Zahia Dehar ile cinsel ilişkiye girdiğini kabul eden Ribery, ilişkinin yaşandığı sırada hayat kadının 17 yaşında olduğunu bilmediğini iddia ediyor. Ribery birlikteliği kabul ederek Dehar’ın yaşını bilmediğini savunurken, suçlamaların diğer tarafı olan Benzema ise hayat kadınıyla hiçbir suretle ilişkisi olmadığını söylüyor. Dehar 2008 yılında 16 yaşındayken Benzema ile cinsel ilişkiye girdiğini iddia etse de, yıldız futbolcu hayat kadınını tanımadığını ve herhangi bir suretle aralarında da bir şey yaşanmadığını savunuyor.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑