Sosyal Medya redhack borçları sildi

Yayımlanma Tarihi: Haziran 28th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Redhack İstanbul’un Tüm Borcunu Sildi

Gezi Parkı eylemlerinin siber ve gizli halk kahramanı haline gelen Redhack grubu bugün sıra dışı bir eylem yaptı. Bugüne kadar yaptığı eylemlerin belki de devlete faturası en ağır olanını bugün gerçekleştirmiş olan Redhack sosyal medyada fırtına gibi esti bugün. İstanbul İl Özel İdare sitesine giren ve burada kamu kurumlarının tüm elektrik su borcunu silen Redhack bunla da kalmadı hacklediği sitenin tüm şifrelerini halka açık dağıtarak halkında girip işlem yapmasına olanak sağladı. Herkesin aklında ise bu ay İstanbulluların elektrik su borcu ödeyip ödemeyecekleri vardı. Bu haberi duyurduğu andan itibaren sosyal medya adeta karıştı. Herkes bunun doğru olup olmadığını araştırdı. Ve sonuç olarak Redhack gerçekten İstanbul İl Özel İdare sitesini hacklemişti. Tüm halka İstanbul İl Özel İdare sitesine girerek buradan borçları silmelerini söyleyen Redhack halkı da bu eyleme dahil etti.

OKULLARIN ADI DEĞİŞTİ

Belki de bu güne kadar en önemli eylemlerinden biri de bu olmuştu Redhack için. Redhack okulların adlarını değiştirerek Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük ve Mehmet’in adlarını okullara verdi. Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatlarını kaybeden ve özellikle bir polis kurşunu ile yaşamını yitiren Ethem Sarısülük Redhack’in anlamlı hackleme sırasında unutmadığı isimlerdi. Okulların adlarının değişmesi herkeste şok etkisi yaratırken hükümet kanadının bu eylemi hiçte sıcak karşılamayacakları en çok bilinen gerçekler arasında yer alıyor.

REDHACK ‘’YÜZÜNÜZ GÜLSÜN DİYE’’

Redhack yaptığı bu eylemi Twitter hesabından attığı tweetler ile duyururken, sadece yüzünüz gülsün diye yapıyoruz dedi. Eylemin bitmediğini ve bu kavganın süreceğini ifade eden Redhack evet borçları sildik dedi. Hatta Redhack bununla da yetinmeyerek zaten bizim olanı aldık dedi. Herkesin siteye bir anda girmesi sonucu İstanbul İl Özel İdare sitesinin çökmesi üzerine Redhack bu durumu kinayeli bir dil ile tweet atarak değerlendirdi. ‘’canlar hepiniz siteye girdiniz site çöktü, hala borçları silemeyenler var, ama merak etmeyin biz sileriz’’ demesi, Redhack’in bugüne kadar yaptığı siber saldırılar içinden en ağır olanını gerçekleştirdiğini ortaya koyuyordu.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !