Sosyal Medya redhack

Yayımlanma Tarihi: Haziran 19th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Redhack AKP’ye Soğuk Terler Döktürüyor

Kızıl hackerler gurubu olarak bilinen Redhack internet dünyasında bir efsane gibi yayılıyor. Gezi Parkı eylemleri için direnişe tam destek vererek iktidar karşıtı konuşmalar yapan Redhack gurubu öyle bir ses kaydı yayınladı ki iktidar cephesi bunun karşısında soğuk terler dökecek. Redhack Gezi eylemlerinde polisin kullandığı orantısız güce karşılık olarak iktidar cephesine sanal saldırılarda bulunmuş ve çok sayıda devlet sitesi ve AKP sitesini hacklemişti. Redhack gurubu bu kadarla da yetinmemiş Halk TV’ye Skype üzerinden canlı yayınla bağlanmış ve iktidar cephesinin hayli canını sıkacak iddiaları rakamlar ile belgeler ile halka duyurmuştu. İşte redhack gurubunun son bombası ise Tarım Bakanı ve AK Partili bir iş adamı arasında geçen konuşmanın ses kaydı.

Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve AKP’li iş adamı Ethem Sancak arasında geçen konuşma sizleri şoklar içinde bırakacak. İşte bu ses kaydından satır araları. Konuşmada Sancak’ın ağzından çıkan kelimelerde tarım alanlarının, meraların ve kıyıların halkın elinden alınması gerektiği söyleniyor. Bu alanları petrolden daha kazançlı olduğu ve sessiz bir şekilde halkın elinden alınarak işlenmesi gerektiği söyleniyor. Eker ise bu duruma son çıkacak yasa ile zemin hazırlandığını ve sessiz bir devrime imza atacaklarını söylüyor.  Bu alanları istediğimiz gibi işleyerek servete dönüştürebiliriz diyen Eker ve Sancak’ın bu konuşmasının geçtiği ses kaydı Redhack tarafından deşifre edildi.

TARIM KÖYLÜNÜN ELİNDEN ALINMALI

Redhack’in bu ses kaydını ortaya çıkarması AKP kanadına zor günler yaşatacak. Ayrıca bugün ot ve saman gibi ürünleri dahi ithal olarak satın ala bir ülke haline gelmemiz konusunda akıllarda yer alan soru işaretleri giderek artacak.  Özellikle bu konuşmada geçen bir cümle var ki Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker’in nasıl cevap vereceği merak konusu. Konuşmada ‘‘tarım mutlaka köylünün elinden alınmalı’’ diyen Mehdi Eker; ‘’devrim yapabilmemiz için tarımı köylünün elinden alıp modernleşmemiz gerekiyor aksi halde köylü bir devlet olmaktan öteye gidemeyiz’’ diyor. 80 yıl önce köylüye halka mal edilen meralar mahf oldu gitti diyen Mehdi Eker, köylü ve halak tarım noktasında hiçbir şans tanımayan konuşmasını halka nasıl açıklayacak merakla bekleniyor.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑