Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 6th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

Polisler Eve Dönmek İstiyor

gezi parkıAğaçların sökülmemesi için Taksim Gezi Parkı’nda başlayan küçük bir eylemin büyüyerek ülke genelinde on binlerin katıldığı bir eyleme dönüşmesinin ardından sosyal medyada binlerce insan polis ile eylemciler arasında yaşananlar üzerine yorum yapıyor. Binlerce resmin ve yüzlerce videonun paylaşıldığı sosyal medyada hemen her gün onlarca yalan haber yayılıyor ve inanılmaz bir bilgi kirliliği yaşamıyor. Yaşanan bu bilgi kirliliğinden en çok rahatsız olanların başında ise polisler gelmekte. AB Bakanı Egemen Bağış bugün yaptığı açıklama ile geçen günler içinde polisin de artık evine gitmek istediğini söyledi. Eylemlerin biran önce bitmesinin beklendiğini belirten Bağış, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da yaşanan süreçle ilgili açıklama yapacağını söyledi.

Yaşananların temelinde Türkiye’de “adam gibi” bir muhalefet partisi olmayışının yer aldığında bahseden AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış; “Umarım ki, muhalefet partileri yaşananlar neticesinde gereken mesajları alırlar ya da eylemciler yeni bir muhalefet partisi oluştururlar” dedi. Demokrasinin daha da güçlenmesi adına herkesin bu olaylardan çeşitli mesajlar alması gerektiğini söyleyen Bakan, bu sürecin daha iyi hizmet üretmek için kendilerini teşvik edeceğinden bahsetti. Gösterilerin bitmesi halinde polisin isteğinin zaten evine dönmek olduğunu dile getiren Bağış, tüm olayların aslında iyi bir niyetle başladığını ancak provakasyon neticesinde olayların çok kötü yerlere taşındığının altını çizdi.

AB Bakanı Egemen Bağış yaptığı açıklamada birçok ilde yaşanan eylemlere katılanların büyük bir bölümünün iyi niyetli olarak eylemlere katılım gösterdiğini ancak bu yaşananları istismar için kullanmak isteyen organize olmuş güçlerin de var olduğunu ifade etti. Zamanı geldiğinde bu organize güçleri de açıklayabileceklerinden bahseden Bakan, yaşananlardan ders çıkarılması ve herkesin de üzerine düşeni yapması gerektiği yönünde görüşlerini bildirdi. Egemen Bağış yarın Başbakan’ın da yaşananlarla ilgili açıklama yapacağını söyledi.

Haber Etiketleri: , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑