Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Ağustos 2nd, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Piyasaya bile çıkmadan yasaklandı!

Google yeni ürünüyle yasak şoku yaşıyor. Arama motorunun yeni ürünü “Google Glass” henüz piyasaya çıkmadan yasak kararı ile karşı karşıya kaldı. İngiltere’de sürücülerin Google Glass kullanması yasaklanıyor.

Arama motoru Google yeni ürünü “Google Glass” ile tüm dikkatleri bir kez daha üzerine çekmişti. Ancak bu yeni ürün İngiltere Ulaştırma Bakanlığı’ndan gelen bir haber ile birlikte anılıyor. Bakanlık araç başında olan sürücülerin bu ürünü kullanmasını yasaklıyor.

Trafikte tehlike oluşturur!

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Google Glass”ın trafikte büyük bir tehlike oluşturacağına dikkat çekildi ve sürücülere bu cihazın yasaklanacağını belirtti. Bakanlık sözcüsü, sürücülerin direksiyon başındayken tüm dikkatlerini yola vermeleri gerektiğini, birçok trafik kazasının sebebinin dikkatsizlik olduğunu söyledi. Bakanlıktan yapılan açıklamada ayrıca yasak kararı alınmadan önce emniyet yetkililerinin görüşünün de alındığı belirtildi.

Gözlük şeklinde olan ürün, bir tür giyilebilir bilgisayar olarak düşünülüyor. Sağ göz önünde konumlandırılan ekran sayesinde kullanıcı kamera kullanabiliyor, mesaj okuyabiliyor ve internete girebiliyor.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !