Sosyal Medya no image

Yayımlanma Tarihi: Ağustos 4th, 2017 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Petek Temizliği Bireysel Yöntemlerle Yapılabilir Mi?

Petek temizliği uygulaması, basit yöntemlerle yapılamadığı için, işlem sırasında modern ekipmanların kullanılması şarttır. Peteklerin yerinden sökülmesi ya da tek tek yıkanması ortamın kirlenmesine ve işlemin saatlerce sürmesine neden olduğu gibi, işlem sonrasında performansın artmasına da engel olur. Peteklerdeki boruların doğru bir şekilde temizlenmesi durumunda, peteklerin çalışma performansı artacağı gibi, ısı verimliliği de artar. Ancak basit yöntemlerle yapılan uygulamalarda ısı verimliliği sağlanamayacağı gibi, peteklerdeki tesisat yapısı da zarar görebilir. Dolayısıyla peteklerin temizlenmesi için bireysel yöntemler kullanmak hem maliyet ve zaman açısından hem de peteklerin kullanım ömrü açısından yanlış bir tercihtir. Profesyonel yöntemlerle yapılan petek temizliği uygulamalarında ısı verimliliği optimum düzeyde sağlandığı gibi, peteklerin kullanım ömrü de artar. Bununla birlikte, profesyonel petek temizleme firmaları tarafından yapılan uygulamalar garanti kapsamına girdiğinden, ısınma problemi yaşanması durumunda, ücretsiz servis hizmeti sağlanır.

Petek Temizleme Firmaları

Petek temizleme ya da tesisat firmaları, peteklerde biriken tortuları temizleyerek ısı verimliliğini artırmayı hedefler. Peteklerin içinde hem suyun kirliliği hem de kullanım süresine bağlı olarak biriken tortular su akışını yavaşlattığından, peteklerde ısınma sorununa neden olur. Ancak petek temizleme firmalarının bu işlemi yeterli biçimde yapabilmesi için bu alanda uzman olması şarttır. Basit ekipmanlar ya da malzemeler kullanılarak yapılan işlemlerde etkili sonuçlar alınmaz. Dolayısıyla ısı verimliliği ve enerji tasarrufu sağlamak için güvenilir malzemeler ve gelişmiş ekipmanlar kullanan petek temizleme şirketleri tercih edilmelidir. Uygulamanın yetersiz ya da yanlış şekilde yapılması, peteklerdeki ısınma sorununu çözmeyeceği gibi, peteklerdeki tesisat sistemine de zarar verebilir. Bu nedenle petek temizliği konusunda uzman olan ve profesyonel yöntemler kullanarak uygulama yapan firmaların tercih edilmesi önemlidir.


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑