Magazin

Yayımlanma Tarihi: Haziran 29th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Oktay Kaynarca’ya Gezi Parkı Şoku

Gezi Parkı protestoları aslında medyada sinema ve televizyon dünyasında çalışan pek çok ünlü isim için zor bir dönem haline geldi. Demokratik haklarını kullanmak için Gezi Parkı eylemlerine destek veren ünlü isimler bazı televizyon kanallarında yayınlanan programlarında ki işlerinden oldular. Bu olaylara en son eklenen isim ise Gezi Parkı eylemlerine destek veren isimlerden biri olan ünlü oyuncu Oktay Kaynarca oldu.

KAYNARCA’NIN PROGRAMI YAYINDAN KALDIRILDI

Oktay Kaynarca bir televizyon kanalında yeni bir yarışma programı sunacaktı. Kapanmadan Kazan adlı yarışma programı ise iktidar cephesine yakınlığı ile tanınan ATV kanalında yayınlanacaktı. Önümüzdeki hafta yayına girmesi beklenen program beklenmedik ve ani bir karar ile tek bir bölümü daha yayınlanmadan yayından kaldırıldı. Programın yayından kaldırılmasının altında yatan neden ise Oktay Kaynarca’nın Gezi Parkı olaylarından ötürü hükümetin ünlüler ve sanatçılara dair hazırladığı kara listede yer almasıydı. Gezi Parkı eylemlerine en başından beri destek veren Oktay Kaynarca bu konuyla alakalı peki çok kez konuşmuştu. Gezi Parkı eylemlerinin masumca başlayan bir hareket olduğunu düşünen Oktay Kaynarca hükümet tarafından bu krizin kötü yönetilmesi ile çok farklı amaçlara doğru yöneldiğini söylemişti. Hükümet ile eylemciler arasında bir inatlaşmanın söz konusu olduğunu söyleyen Oktay Kaynarca bu konularla alakalı olarak birde Başbakan Erdoğan’a mektup yazmıştı.  Başbakan Erdoğan’a yazdığı mektupla alâkalı olarak bugünkü aklım olsa böyle bir mektup yazmazdım diyen Oktay Kaynarca söylemek istemese de 20 bölümü çekilmiş olan programının tek bir bölüm daha yayınlanmadan yayından kaldırılmasının altındaki nedenin ne olduğunu o da biliyordu.

TV DÜNYASI BU OLAYLARDAN ÇOK ETKİLENECEK

Gezi Parkı protestolarına destek veren ünlü isimleri programlarının yayından kaldırılmasının altında yatan neden, hiç şüphesiz hükümet kanadının bu durumdan rahatsız olmasıdır. Pek çok ünlü ismin pek çok sinema dizi oyuncusunun pek çok tiyatro oyuncusunun pek çok sunucunun ve pek çok televizyoncunun Gezi Parkı olaylarına destek verdiğini düşünürsek eğer önümüzdeki sezon çalkantılı bir yayın dönemi bizleri bekliyor demektir. Hükümet kanadının Gezi kara listesinde pek çok ünlü ismin yer aldığı düşünülüyor.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑