Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 3rd, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Öcalan Serbest Kalacak’Mış’

Barış ve Demokrasi Partisi’nin İstanbul milletvekillerinden Sebahat Tuncel öyle bir açıklamada bulundu ki gündemi şimdiden meşgul etmeye başladı bile. Özelikle halkın oldukça hassas oldugu bir konuda Sebahat Tuncel’in söylemleri çok konuşulacak. Barış ve Demokrasi Partisi İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel eğer kürt sorununu tamamen çözümlemek istemiyorsa hükümet bunun tek yolunun kürt halkının lideri pozisyonunda olan Abdulah Öcalan’ın serbest bırakılması olduğunu söyledi.

ÖCALAN SERBEST KALMALI DEDİ

Kürt sorununun kesin çözümü olarak Abdulah Öcalan’ın serbestliğinin hükümet gündemine meclis gündemine alınmasından geçtiğinin altını çizen Sabahat Tuncel söylemleriyle büyük tepki çekti. Sebahat Tuncel konuşmasına şu şekilde devam etti. ‘’Eğer gerçek bir çözüm aranıyorsa hükümetin bahsettiğim konuda adım atması gerekmektedir. Tek taraflı barış olmaz, barış iki taraflı olur iki taraflı barışın sağlanması için hükümetin demokratik siyasetin önündeki engelleri kaldırması gerekmektedir’’dedi.  Bu sözlerin Abdulah Öcalan’ın sözleri olması dikkat çekti.

BİRDE BEŞİR ATALAY’A CEVAP VERDİ

Sebahat Tuncel’in gündeminde Beşir Atalay’ın ‘’Barış ve Demokrasi Partisi neden sokağa çıkıyor?’’ sözlerine yanıt vermek de vardı. Sebahat Tuncel ‘’Sen adım at biz sokağa çıkmayalım, sen yasaları değiştir, sen terörle mücadele yasasını değiştir, Bingöl’ün hesabını ver, Lice’nin hesabını ver, biz de sokağa çıkmayalım, tabi ki sokak çıkacağız’’ diyen Sebahat Tuncel bizim geleneğimiz var direne direne kazandık bundan sonra da direne direne kazanacağız dedi.

Kürt sorunu hükümetin en önemli sorunları arasında yer alıyor. Kürt sorunu ile alakalı olarak çözüm sürecinin gündemde olduğu şu günlerde özellikle şehit ve gazi aileleri çok hassas. Binlerce Türk gencinin ölümünden sorumlu olan Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılması söylentisi dahi herkesi ayağa kaldırma yetiyor. Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılması söylentisine dahi dayanamayan pek çok kişi bugün sosyal medya da oldukça yankı uyandıran bu haberi konuştu. Hükümetin bu konuda nasıl bir tepki vereceği merak ediliyor. Hükümet kanadının çözüm sürecine zarar verecek en ufak bir olaya dahi tahammülü yok iken BDP kanadından yapılan bu açıklamalar tam manası ile gerginliği tırmandıracak türden.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑