Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 24th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

O Talimatı Ben Verdim

AK Parti mitingleri için durmaksızın gezen Erdoğan’ın bugün ki miting alanı Erzurum’du. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim mitinglerini Gezi Parkı gelişmelerinden sonra hızlandırdı. Seçim mitinglerinde genellikle Gezi Parkı ağırlıklı konuşmalar yapan Recep Tayyip Erdoğan bugün ki konuşmasının satır aralarında bir cümle kullandı ‘’polise o emri ben verdim’’ diyen Erdoğan, Gezi Parkı için yapılan son büyük polis baskınından bahsediyordu. O baskın öncesinde de ‘’boşaltmazsanız biz boşaltmasını biliriz’’ diyerek Gezi’ye müdahale yapılacağını anlatmak isteyen Erdoğan, o geceden günle sonra bugün ‘’o emri ben verdim diyerek’’ konu ile ilgili konuşmalarına devam etti.

YİNE SANDIĞI İŞARET ETTİ

Erdoğan konuşmalarının devam eden kısmında yine sandığı işaret etti ve ‘’sandıkta herkes boyunun ölçüsünü alır’’ dedi. Erdoğan 8 ay sonra sandığa gidileceğini herkesin ne söyleyecekse sandıkta söylemesi gerektiğini birçoğunun sandıkta bozguna uğrayacağını söylediği konuşmaları ile sandık konusunda Erdoğan iddialı olduğunu göstermek istedi.

SOSYAL MEDYA DİLİNDEN DÜŞMEDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmalarında her zaman ki gibi sosyal medyaya göndermelerde bulundu. Milli irade var diyen Erdoğan; ‘’bırakın onlar 1 milyon yalan haberi Twitter ve Facebook üzerinden yaysınlar’’ dedi. ’’Bu tarafta ise halkın iradesi var’’ diyen Erdoğan Berat gecesi olduğu için konuşmalarının satır aralarında Berat Kandili’ni içeren söylemlere de yer vermeyi ihmal etmedi. Özellikle eylemcileri baz alarak bunlar her zaman insanları aşağıladılar dedi. Onlar yakar onlar yıkar diyen Erdoğan’ın gündeminden Gezi Parkı eylemcileri hiç düşmedi.

EYLEMCİLER POLİSE SALDIRMIŞ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının ilerleyen kısımlarında şiddet gören taraf olarak eylemciler olduğunun zannedildiğini oysa ki polisin şiddet gördüğünü söylemesi ile şaşkınlık yarattı. Eylemcilerin polise saldırdığı görüntülerin yeni yeni çıkmaya başladığını söyleyen Erdoğan polis ise bu durumlarda sadece savunma da kalmıştır dedi.  Erdoğan yine konuşmasının devamında eylemcilerin camide içki içtiğini baş örtüye el uzattığını söyleyen cümleler kurması dikkatlerden kaçmadı. Bütün o görüntüleri bulup tek tek hesabını soracağını söyleyen Erdoğan ‘’orada yürüyen halk ise burada yürüyen kim’’ dedi. Erdoğan’ın milli irade mitingleri uzun süre devam edecek gibi görünüyor.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑