Magazin berguzar korel

Yayımlanma Tarihi: Haziran 14th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

O Pankart İçin Bergüzar Korel İlk Kez Konuştu

berguzar korel gezi parkı pankart

Bergüzar Korel hakkında AKP Mitinginde açılmış pankart.

Gezi Parkı direnişi için eşi Halit Ergenç ile el ele Taksim’de ilk direnenlerden biriydi Bergüzar Korel. Ünlü oyuncunun direnişin ilk gününden beri büyük destek vermesi ve eylemlerde birebir yer alması büyük alkış almıştı. Oyuncu kimliğini bir yana bırakarak adeta halk ile iç içe olan Bergüzar Korel, Halit Ergenç ile kol kola biber gazının en yoğun olduğu anlarda Taksim’in tam merkezindeydi. Bu durum iktidar cephesinin canını sıkmış olacak ki Bergüzar Korel ve Halit Ergenç’i çileden çıkaracak bir pankart açılmasına müsaade ettiler. Nitekim halk tarafından bu kadar sevilen iki oyuncunun el ele direnişlerde yer alması olayın halk tarafından daha çok idrak edilmesine neden oldu.

BEL ALTI BİR PANKART

Gezi olaylarının en kritik günlerinde Başbakan Recep Tayip Erdoğan yurtdışındaydı. Pek çok Arap ülkesini ziyaret eden Erdoğan son durağı Tunus’tan ülkemize geri dönüş yapacaktı. Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ı karşılama için oldukça önemi bir hazırlık yapıldı. Başbakan Recep Tayip Erdoğan Atatürk havalimanına gelmeden gün içerisinde pek çok partili ve belediye çalışanı mecburi tutularak Atatürk Havalimanına yönlendirildi. Kalabalık içerisinde açılmış bir pankart vardı ki; Bergüzar Korel ve Halit Ergenç’e yönelik son derece çirkin bir göndermeyi barındırıyordu. Önemli bir günde iktidar kanadının böyle bir pankarta izin vermesi ayrı bir konu bu pankartı gören halk adeta ateş püskürdü. Direnişin ön saflarında yer alan sevilen çift için adeta bel altı bir yazının yer aldığı pankart günlerce sosyal medyada konuşuldu ve yazanlar yerden yere vuruldu. Bergüzar Korel ise susmayı tercih etti! Günlerce süren sessizliğini bugün bozan Korel kararlı tutumunu attığı tweetler ile gösterdi.

KOREL ‘’BİRAZ ZEKA’’ DEDİ

Suskunluğunu bozan Korel bugün attığı tweetleri ile eleştirilerini sürdürdü. İşte o önemli tweetler; ‘’ Hala bölücü diyorsunuz, terörist diyorsunuz, tehdit ediyorsunuz. Kimi kimden bölmekle suçluyorsunuz? Ne zaman siz biz olduk? Yapmayalım…’’yazdı. Korel’in yazdığı ikinci tweet ise o pankart için yazılmıştı; ‘’ Belden aşağı mesaj yollayıp beni tahrik etmeye çalışanlar, meydanlarda provokatör dediğiniz görünmez silüetlerden kaldı mı farkınız? Biraz zeka!’’ diyerek direnişin hala arkasında olduğunu gösterdi.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑