Teknoloji

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 1st, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Nokia’dan dev bir atak daha!

Teknolojinin dev ismi Nokia’dan rakiplerine beklenmedik bir hamle geldi. Siemens’in Nokia Siemens Networks’teki hisselerini yarısını satın alacağını açıklayan Finlandiyalı dev firma, bu yatırım için tam 2.2 milyar dolar ödeyecek!

Yeni teknoloji 4G altyapısını güçlendirme çalışmalarına hız kesmeden devam eden Nokia beklenmedik bir açıklama yaparak tüm rakiplerinin dikkatini çekmeyi başardı. Nokia ile Siemens’in 2007 yılında kurduğu ortaklık kapsamında Nokia Siemens Networks teşebbüsü kurulmuştu. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde 150 ülkede telekomünikasyon altyapısı hizmeti sunan bir şirkete dönüşen Nokia Siemens Networks bu kez Nokia’nın dev yatırım haberi ile dünya gündeminde ilk sıraya yerleşti.

“Nokia büyüyecek, sevinçliyiz”

Ortak şirketin yarı hissesini 2.2 milyar dolar ödeyerek satın alacağını açıklayan Nokia’nın CEO’su Stephen Elop bir açıklama yaptı. “Net strajejik çizgisi ve liderlik ekibiyle, Nokia Siemens Network işlemsel ve finansal performansını artırdı” diyen Elop sözlerine “LTE teknolojisinde de büyüme potansiyeli sunan Nokia Siemens Networks’ün hisselerini alarak Nokia grubunun büyümesine katkıda bulunacağımız için sevinçliyiz” şeklinde devam etti.

Çok güçlü olan rakipleri ile rekabet dünyasında bir dönem gölgede kalmaktan kurtulamayan Nokia, akıllı cep telefonu serisi olan “Lumia” ile yeniden şahlanmıştı. Cirosunu hatırı sayılır bir düzeye yükseltmeyi başaran dev firmanın bu son hamlesinin ardından yükseliş grafiğini daha üst noktalara taşıması bekleniyor. Rekabetin seyrini bir anda lehine çeviren Nokia’nın bu hamlesine karşılık rakiplerinden nasıl bir atak geleceği şimdiden merak konusu oldu.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !