Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 18th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Nihat Doğan: 30 Dakikada Siyasi Hayatını Bitiririm

Gezi Parkı direnişi için adı en çok geçen isimlerden biri Melih Gökçek oldu. Melih Gökçek sosyal medyadan attığı tweetler ile büyük tepki topladı. Gökçek bazı kanatlardan bir siyasetçiye yakışmayacağı düşünülen tweetleri ile tepkileri üzerine çekti. Bilindiği üzere Gezi Parkı’nda kesilen ağaçları protesto etmek için bir takım genç gruplar eylemler yapmış, bu eylemlerde polis orantısız güç kullanmış ve halk ile iktidar arası iyice gerilmişti. Bu nedenle Gezi Parkı olayları iyiden iyiye büyümüş ve herkes farklı bakış açıları ile olaya müdahil olmuştu. Bu kişilerden biri de Nihat Doğan sanatçı Nihat Doğan         Gezi olayları ile ilgili bir tweet atmış ve bu tweet ile Melih Gökçek’in tepkisini çekmişti.

GÖKÇEK DOĞAN’I CANLI YAYINDA ELEŞTİRMİŞTİ

Melih Gökçek Nihat Doğan’ın attığı tweeti canlı yayında eleştirmiş ve Nihat Doğan canlı yayına bağlanarak Melih Gökçek ile münakaşa yaşamış ‘’Başkanım bu kamu mallarına sahip çıktığınız kadar bu halka da sahip çıkın ve lütfen bir orta yol bulun’’ demişti. Bunun üzerine şiddetlenen Melih Gökçe Nihat Doğan’a bilmediğin konular hakkında tweet atma demiş ve eleştiride bulunmuştu. Doğan’ın twitter hesabında Melih Gökçek ve AKP’ye yönelik çok sayıda tweet yer almaktadır. Bu tweetlerin çoğunda yaşananları mizahi bir dille eleştiren Doğan bu kadarla da kalmadı ve Melih Gökçek’i düelloya davet etti. Nihat Doğan bu teklifi hatta yanlı bir medya kanalında yapmayı önerdi.

OĞLUNUN KANALINDA KONUŞALIM

Nihat Doğan Melih Gökçek’i Beyaz TV’ye davet etti. Bilindiği üzere Beyaz TV Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’e ait. Nihat Doğan Melih Gökçek’e ‘’ Seni oğlun Osman’ın kanalı Beyaz TV’de konuşmaya davet ediyorum. 30 dakikada siyasi hayatınızı bitirmezsem namerdim’’ sözlerinin yazılı olduğu tweet ile çağrıda bulundu. Nihat Doğan’ın bugün gün boyu attığı tweetlerde önemi ölçüde Melih Gökçek’i hedef aldığı belli oluyor. Özellikle Beyaz TV sahibi Osman Gökçek’e de elde ettiği serveti babasının parası ile elde ettiği tarzında imalı suçlamalarda bulunan Doğan her iki kişiye de adeta ateş püskürüyor.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑