Magazin muhteşem yüzyıl

Yayımlanma Tarihi: Haziran 20th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Muhteşem Yüzyıl Sezon Finali

Dün gece yayınlanan sezon finali ile ekranlara bir süre ara veren Muhteşem Yüzyıl dizisi oldukça çok olayı bir arada yaşandığı bir sezon finaline imza attı. Geçen haftalarda dizi setini karıştıran Meryem Üzerli’nin ani gidişinin ardından toparlanmaya çalışan dizi muhteşem bir final ile eylülde görüşmek üzere dedi.

FİNALE İKİ BÜYÜK ÖLÜM

Muhteşem Yüzyıl’ın finalinde binlerce hayranı olan Hatice Sultan karakterinin ölümü damga vurarak dizi başladı. Hürrem Sultanı kaçıran kişinin Hatice Sultan olduğunun öğrenilmesi üzerine Hatice Sultan Kanuni Sultan Süleyman’ın kollarında canına kıydı. Zehir içerek kendini öldüren Hatice Sultan’ın son sözleri daha önce Pargalı İbrahim’in canını aldıran Kanuni ile bir hesaplaşma şeklindeydi.  Kanuniye adeta hesaplaştık diyerek hayata gözlerini yuman Hatice Sultan Kanuni’de başta olmak üzere herkesi yasa boğdu.  Muhteşem Yüzyıl dün gece ikinci ölümü ise Şehzade Mehmet ile yaşadı. Şehzade Mehmet’in Mehidevran Sultan tarafından öldürülmesi ise olayların bundan sonra nasıl bir seyir izleyeceğinin daha da merak edilmesine olanak sağladı.

KANUNİ ACILAR İÇİNDE

Kanuni sezon finalinde hem en sevdiği kardeşi Hatice Sultan’ın ölümü hem de biricik oğlu Şehzade Mehmet’in ölümü ile adeta yıkıldı. Kendini içine kapatan Kanuni aynı zamanda Hürrem Sultan’ın hala hayatta olduğuna kendini inandırmaya çalıştı. Hürrem Sultan’ın izini bulmak için emirler veren Kanuni büyük aşkı Hürrem’in öldüğüne inanmıyor.

VE YENİ HÜRREM VAHİDE GÖRDÜM

Meryem Üzerli’nin ani bir karar ile diziyi terk etmesi üzerine dizi ekibi Vahide Gördüm ile anlaştı. Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Vahide Gördüm’ün Hürrem rolünü nasıl oynayacağı merak konusu iken, dizinin sonunda ekrana gelen Vahide Gördüm söylentileri doğruladı ve Hürrem rolünü bundan sonra kendinin oynayacağını gösterdi.

İZLEYİCİ NE DEDİ

Hürrem Sultanın değişmesi üzerine Vahide Gördüm’ün bu rolü üstlenmesi seyirciyi adeta ikiye böldü. Kimileri bu rolü Vahide Gördüm’e yakıştırmazken kimileri de gayet yakıştığını söyledi. Seyirci Meryem Üzerli’yi geri isteyenler ve Vahide Gördüm ile devam etmek isteyenler olarak adeta ikiye bölündü. Eylülde Muhteşem Yüzyıl izleyicilerini ne bekliyor şimdiden kestirmek hayli zor.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !