Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Ekim 19th, 2017 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Moda hakkında merak edilenler

Moda kendi içerisinde birçok alt kategoriye sahiptir. Mevsimler ve mevsim geçişleri modanın kendi içerisinde şekillenmesini sağlamak ile birlikte oraya yeni tarzların çıkmasını da sağlamıştır. bunun yanı sıra modanın şekillenmesinde etkili olan en büyük unsurlar, modanın içinde bulunduğu dönemdir. Dönemin yaşama alışkanlıkları ve dönem içerisindeki düşünceler kendilerine moda tasarımlarında yer bulur. Son birkaç sene içerisinde modada yeni olarak ondan fazla tarz türemiştir. Bu durum şık giyinmek isteyen ancak moda ile pekte alakası olmayanlar için oldukça kafa karıştırıcı bir etkiye sahiptir. Bilinmesi gereken çok şey olması ve modada büyük bir dert olan kombin  oluşturmanın gün geçtikçe daha da zor bir hale gelmesi durumu insanların kafasını en çok karıştıran şeyler arasında yer almaktadır. moda herkese eşit ölçüde hitap etmeyi başaran nadir alanlardan bir tanesidir. Kadın, erkek, genç, yaşlı demeden birçok nesli etkisi altına alan moda aynı zamanda birçok nesle uygun kıyafet tasarımlarını da içinde bulundurmaktadır. Modanın sahip olduğu bu güçlü etki, etkisini yıllar boyunca korumaktadır.

Mevsimler sayesinde değişken bir yapıya sahip olan moda içerisinde şuanda gündemde olan tabi ki kış modasıdır. Son bahar modasının arkasından gelen ve yapı özellikleri olarak bir nebzede olsa sonbahar modasına benzeyen kış modasının kendi içerisinde temel özellikleri ve temel renkleri bulunmaktadır. modanın her alanın sahip olduğu renk tonları, o dönemin modasının hit parçalarının oluşmasında ve kombinlerin daha etkileyici bir şekilde oluşturulmasını sağlamaktadır.

Renkler hakkında bilinmesi gereken noktalardan en önemlileri ise birbirleri ile nasıl bir uyum içerisinde kullanılmaları gerektiği ve nasıl bir araya getirilmeleri gerektiğidir. Şıklığın sağlanması için en temel şartlardan bir tanesi olan renk uyumu sonbaharın etkisinden çıkarak tamamen kış tonlarına hakim olduğunda çok daha trend bir görünüm oluşturmaktadır. Moda hakkında merak ettikleriniz http://www.esraninportresi.com/ adresinde.


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑