Dünya

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 28th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Mısır’da cunta katliamı!

Mısır’da darbe karşıtı protestoların yapıldığı meydan bir anda kan gölüne döndü. Mısır ordusu göstericilerin üzerine gerçek mermilerle ateş açtı. 200’den fazla kişini hayatını kaybetti, yaralıların sayısı ise 5 bini geçti!

Mısır’da kan durmuyor! Ülke darbeden bu yana en kanlı günlerinden birini yaşadı. Darbe karşıtı protestoların merkezi haline gelen Rabiatul Adeviyye Meydanı’ndaki göstericilerin üzerine ateş açıldı. Gerçek mermilerin kullanıldığı olaylarda 200’den fazla kişi başına ve vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden mermilerle hayatını kaybetti. Yaralıların sayısı ise ilk belirlemelere göre 5 binin üzerinde!
Gösteriler devam edecek!

Olayların ardından Rabiatul Adeviyye Meydanı’ndaki Sahra Hastanesi hekimleri yaralılara meydanda müdahale etmeye çalıştı. Ancak onlarca kişi kurtarılamadı. Müslüman Kardeşler bu katliamın ardından meydandan ayrılmayacaklarını açıkladı. İskenderiye’de ise halk katliam korkusu ile camilere sığınıyor. Özellikle kadınlar ve çocuklar camilerden ayrılmak istemiyor.

Keskin nişancılar hedef aldı!

Meydandaki binaların çatılarına gizlenen keskin nişancıların göstericileri hedef alarak direk başlarına ateş ettiği çeşitli görüntülere de yansımış durumda. Mısır güvenlik güçlerinin “Baltacılar” olarak bilinen suç örgütlerinden de destek aldığı yönünde iddialar var. Açılan ateşin ardından cesetleri koyacak yer dahi kalmadığı, pek çok yaralının müdahalede yetersiz kalındığı için hayatını kaybettiği açıklandı.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !