Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Haziran 8th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

Milli Güreşçiden Şaşırtan Gezi Tepkisi

Gezi Parkı eylemleriyle ilgili siyasetçilerden sanatçılara birçok ünlü kişi sosyal medya hesapları üzerinden çeşitli açıklamalar yapmaya devam ediyor. Milli basketbolcu Mehmet Okur’un Gezi Parkı eylemlerine Twitter hesabı üzerinden destek vermesi olumlu ya da olumsuz pek çok yoruma sebep olurken, sosyal medya üzerinden Gezi Parkı yorumu yapan milli sporcuların arasına Rıza Kayaalp de katıldı. Olimpiyat üçüncülüğü bulunan milli güreşçi Rıza Kayaalp’in geçtiğimiz gün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile meydanın Ermenilere kaldığını söylediği iddia ediliyor. Kayalp tarafından atılan Tweetler çok kısa bir süre içinde büyük tepki görünce milli güreşçi attığı Tweetleri sildiği ancak binlerce insanın RT yapmasıyla birlikte kısa süre içinde herkes durumu öğrendiği de söylenenler arasında.

İddialara göre milli güreşçi Rıza Kayaalp Twitter hesabından yaptığı açıklamada; “Size yazıklar olsun, Ermenilere bıraktınız meydanı eylemci çapulcular” şeklinde bir yorumda bulunduğu söyleniyor. Eylemcileri “vatan haini” olarak nitelendirdiği söylenen milli güreşçinin Tweetlerine kısa süre içinde binlerce tepki gelmesinin ardından mesajları Twitter hesabından silmesinin daha da fazla tepki çektiği ifade ediliyor. Kayalp’in, NBA liginde ülkemizi uzun yıllar başarıyla temsil eden milli basketbolcu Mehmet Okur için “Milli takımda oynamak isteyen vatan haini” ifadesini kullandığının iddia edilmesi ise tepkilerin katlanarak büyümesine sebep oldu.

Bakan Egemen Bağış tarafından kendisine gönderilen toplantı davetini geri çeviren Mehmet Okur’un tek bulunmak istediği yerin Taksim olduğunu dile getirmesiyle birlikte milli basketbolcu özellikle sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Milli basketbolcuya da tepkisini sert sözlerle dile getirdiği söylenen Rıza Kayaalp’in ayrıca Ermenistan halkının yaşananlar sebebiyle kutlama yaptığını ifade ettiği de söylenenler arasında yer alıyor. Tepkilerin katlanarak büyümesi üzerine milli güreşçinin herhangi bir açıklama yapıp yapmayacağı ise merak ediliyor. Sosyal medyada milli güreşçinin açıklamalarına tepki gösterenler kadar destek verenlerin sayısının da bir hayli fazla olması, tartışmaların daha da büyümesine sebep oluyor.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !