Spor

Yayımlanma Tarihi: Haziran 12th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

Messi’ye Vergi Kaçakçılığı Suçlaması

İspanya La Liga’da mücadele eden dünyanın en büyük ve en çok takip edilen kulüplerinden olan Barcelona’nın yıldız oyuncusu Lionel Messi ve babasına vergi kaçırdıkları iddiasıyla dava açılıyor. Ülkemizde de sıkı takipçileri bulunan ve birçok defa çeşitli ülkelerde yapılan oylamalarda dünyanın en iyi futbol oyuncusu seçilen Arjantili yıldız Lionel Messi’ye, İspanya Yargıtay’ından kötü haber geldi. İspanya haber ajansı EFE’nin haberine göre Savcı Raquel Amado, yıldız oyunca Lionel Messi ve babası Jorge Horacio Messi hakkında vergi kaçaklığına karıştıklarına dair dava açtı.

Dünyanın en büyük kulüplerinden biri olan Barcelona’da forma giyen ve sadece İspanya’da değil dünyanın dört bir yanında yüz binlerce hayranı bulunan Lionel Messi, tüm bu şöhreti sayesinde aynı zamanda en çok kazanan sporcuları arasında yer alıyor. Milyon Euro değerindeki transfer ücretlerinin döndüğü İspanya La Liga’yı büyüteç altına alan savcılar, bu kadar büyük meblağların söz konusu olduğu futbol dünyasında vergi kaçaklığına yönelik kapsamlı bir soruşturma yürüttü. Yürütülen soruşturma neticesinde Savcı Raquel Amado, Arjantinli Yıldız Messi ve babasına vergi beyannamelerinde usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle dava açtı.

Savcı Amado’nun mahkemeye Lionel Messi ve babası hakkında yaptığı başvuruda, 2007’den başlayarak 2009 yıllına kadar yapılan vergi beyanlarında “4 Milyon Euro” civarında usulsüzlük yaptığını belirtti. Savcının yargıya yaptığı başvuruyla birlikte sunduğu dilekçenin ardından Arjantinli Yıldız için yasal süreç başlarken, haber de çok kısa süre içinde İspanya’dan tüm dünyaya yayıldı. Bu şok etkisi yaratan ve dünya çapında binlerce hayranı bulunan yıldız oyuncu Messi’yi vergi kaçırmakla suçlayan iddianın ardından gözler Arjantinli yıldıza çevrilirken, Lionel Messi’den savcının iddiasıyla ilgili şu ana dek herhangi bir açıklama gelmedi.

Haber Etiketleri: , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑