Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 15th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Meclis tatile girdi

TBMM Genel Kurulu 24. dönem 3. yasama yılı tamamlandı ve Meclis tatile girdi. 1 Ekim 2013 Salı gününe kadar meclis salonu kapalı kalacak.

Yapılan son görüşmelerin ardından TBMM Başkan vekili Sadık Yakut tüm Meclis çalışanlarına ve milletvekillerine teşekkür etti ve birleşimi kapattı. Ancak Meclisin tatile girmesinden önce bir kanun daha onaylandı. Pan-Avrupa-Akdeniz Tercihli Menşe Kurallarına Dair Bölgesel Konvansiyonun onaylanmasına dair kanun 24. dönem 3. yasama yılının kabul edilen son kanunu oldu.

Gerginlikler damgasını vurdu!

Meclis çalışmalarına bazı gerginlikler damgasını vurdu. Tartışmaların da yoğun olarak yaşandığı Meclis’te yılın son konuşmaları ve son günü ise oldukça sakin bir havada geçti. Yılın son konuşmalarını AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan yaptı. Konuşmalarda teşekkür ve yeni yasama yılına ilişkin temenniler yer aldı.

TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut ise yaptığı konuşmada önemli kanunların kabul edildiğini vurguladı. Yakut “Başkanlık olarak, bütün milletvekillerimize, hükümete katılımları için teşekkür ederiz. Çalışmalarımıza, yasama, idari, teknik hizmetlerle destek veren, idari teşkilatımızın Genel Sekreter ve yöneticilerine, Divan’da destek ve yardım sağlayan Kanun ve Kararlar Başkanlığı idarecilerine ve yasama uzmanlarına, stenograflara, işletme birimi teknik personeline, kavaslara, danışmanlara, sekreterlerimize, koruma personeline, lokanta çalışanlarımıza, çay ocakçı ve garsonlara, şoförlere, temizlik hizmeti personeline, kadın ve erkek kuaförlerine, parlamento muhabirleri, Meclis TV çalışanları ve tüm Meclis çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Meclis 1 Ekim 2013 tarihinden itibaren yeniden aktif bir şekilde çalışmalarına devam edecek.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !