Sosyal Medya MASKELEME BANDI

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 17th, 2020 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Maskeleme Bandı Nasıl Kullanılmalı?

Maskeleme bantları, yukarıda da belirtildiği gibi, koruyucu ve maskeleyici olarak kullanılan bantlardır. Örneğin otomotiv sektöründe fırın boya yapılması gereken parçalarda kullanılan bir malzemedir. Fırın boya işlemi sırasında boyanmaması gereken yüzeyler, boyanmayacak olan bölümler maskeleme bantlarıyla kaplanır. Fırınlanarak boyanması gereken parçaların fırında boyanması esnasında boyanması gerekmeyen, boyanmak istemeyen bölümleri koruyan maskeleme bantları, işlemin süresinin önemli ölçüde kısalmasını ve işlemin kolaylaşmasını sağlamış olurlar. Maskeleme bandı bu şekilde kullanılabilmelerini sağlayan özellikleri, genellikle 800C ısıya dayanacak biçimde üretilmiş olmalarıdır.

Maskeleme bantlarının kullanıldığı bir başka alan, cam süsleme ve kumlama işleridir. Kumlamaya maruz kalması istenmeyen bölgelere yapıştırılan maskeleme bantları, o bölgelerdeki camın parlak kalmasını sağlar.


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !