Yayımlanma Tarihi: Haziran 30th, 2013 | Haber Editörü Çağdaş Akagündüz

Lice Videosu Ortaya Çıktı

Lice’de karakol yapılmasını protesto etmek amacı ile bir grubun bir araya geldiği gösteride üzücü bir olay yaşanmıştı. Güvenlik güçleri ile bir gurup gösterici arasında çatışma çıkması sonucu Lice gösterisi sırasında bir kadın vurulmuştu. Medeni Yıldırım isimli kadının vurulması son günlerin en çok konuşulan konusu haline geldi. İşte bu noktada öyle bir video ortaya çıktı ki bugün herkes bu videoyu konuşuyor. Medeni Yıldırım’ın vurulduğu anın an ve an kameralara yansıdığı videoda şu görüntüler yer alıyor.

O VİDEODA NELER OLUYOR

Lice’de karakol istemeyen bunun yerine barış isteyen bir topluluk karakol karşısında eylem yapmaya başlıyor. Eylemin ön saflarında kadınlar yer alıyor. Ellerinde pankartlar yer alan kadınların ‘’Savaş değil barış istiyoruz’’ ve ‘’Biz karakol yapılmasını istemiyoruz biz barış istiyoruz’’ şeklinde pankartlar ile birlikte slogan attıkları görünüyor. Bu eylemin devamında ise video kayıtlarında askerin ateş açtığı ve bu ateş ile birlikte Medeni Yıldırım adlı kişinin yere yığıldığı görünüyor. Medeni Yıldırım’ı etrafında bulunan diğer kişiler ise kaldırıp taşımaya başlıyor.

LİCE OLAYININ ARKASINDA NE VAR

Lice olayının perde arkasında ise uyuşturucu baronlarının olduğu söyleniyor. Çözüm sürecinin başlaması ile birlikte uyuşturucu mafyasının önemli ölçüde kar kaybına uğrayacağı kaygısı yüzünden bu tip bir eylemin düzenlendiği düşünülüyor. Lice olayının perde arkası olarak düşünülen uyuşturucu kaçakçılığı Lice’de meydana gelen bu üzücü olayın kaynağı ve nedeni olduğu düşünülüyor. Özellikle bölge yetkilileri tarafından bu olaydan sonra kimsenin tahrike kapılmaması gerektiğinin altı çiziliyor. Sadece çözüm sürecini baltalamak için yapılmış olduğu düşünülen bu olayın Diyarbakır’da gerginliği tırmandırmayı başaramaması için çalışılıyor. PKK’nın o bölgede Lice ilçesinde karakol istememesinin asıl nedeni olarak uyuşturucu tarlalarının gelirlerinin ellerinden gitmesi düşünülüyor. Yılda neredeyse 500 milyon doları aşan bir karı uyuşturucu tarlalarından elde eden PKK bu konu ile ilgili önemli ölçüde kaygı yaşıyor. Karakol inşasına da bu nedenle engel olmak isteyen grubun bir kişinin can kaybı ile sonuçlanan bir olayın yaşanmasına sebep oldukları söyleniyor. Çıkan olayda 9 kişinin de yaralı olduğunun altı çiziliyor.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑