Yerel no image

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 24th, 2017 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Kombi ve Petek Bakımı

Günümüzde birçok evde ısıtma sistemi olarak doğalgaz sistemleri tercih edilmektedir. Doğalgaz sistemleri, sahip oldukları ısı konforunun yüksekliği sayesinde diğer tüm ısıtma yöntemlerinden çok daha üstün bir performansa sahip olarak, kışın en zorlu aylarında üstün bir ısıtma performansı sergilemektedir. doğalgaz sistemlerinin günümüzde en yaygın olarak kullanıldığı sistem olarak kombili ısıtma sistemleri karşımıza çıkmaktadır. Kombiler, elektrikli cihazlar olmasına rağmen, elektrik faturanızda ısıtma yönteminizden dolayı hiçbir ücret vermenizi gerektirmeyecek kadar düşük elektrik çekmesi, fazladan ısınma bedeli vermenizin önüne geçen bir durumdur. Ancak kombilerin bu performansında bir bozulma olmadan çalışmaya devam edebilmeleri için her sene yaptırılması gerekilen bakım işlemleri bulunmaktadır. Kombi bakımı cihazda bir arıza olup olmadığına yönelik bir bakımdır. Kombiler genelde evlerin dışarısında balkonlarda bulunduklarından dolayı, yağmur ve kar gibi hava koşullarından direkt olarak etkilenirler. Kombilerin kaplandığı materyal her ne kadar su geçirmez bir yapıda olsa da, cihazın bu durumlardan ya da elektrik tesisatından kaynaklı olarak hiçbir sorun olmadığından emin olunması için uzmanlar tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. kombilerde bir sorun olduğu takdirde cihazda oluşan sorunun çözülmesi ve cihazın ilk ayarlarına dönmesi için yapılan ilk işlem genelde resetmele işlemidir. Resetleme işlemi sadece birkaç dakika içerisinde yapılabilecek olan oldukça basit bir işlem olmasının yanı sıra, cihazınızda bir arıza oluşmaması için yaptırılması gerekilen bir işlemdir.

Kombilerin yıllık bakımlarının yanı sıra, evin içerisinde ki ısı konforunuzu koruyabilmek için her sene, kombi bakımı zamanlarında yaptırmanız gereken petek temizleme uygulaması bulunmaktadır. Petek temizleme, petek boruları içerisinde oluşabilecek her türlü soruna karşı yapılan önemli bir önlem niteliğinde olan işlemdir. Bununla beraber, peteklerinizin kış aylarında kendini daha çabuk ısıtmasını sağlayan bu işlem, peteklerinizin daha düşük bir performansta çalışmasını sağlar. Bu etmen ısınma faturanızdan oldukça büyük bir ölçüde tasarruf etmenizi sağlayan bir etmendir.

 

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !